Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Świąteczne koncerty w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności, wydarzenia

Święta to czas zjednoczenia i wspólnoty, doskonałym sposobem ich celebrowania jest wspólne śpiewania kolęd i pastorałek. Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na dwa świąteczne koncerty Artystów Chóru Filharmonii Narodowej.

Koncerty odbędą się 22 grudnia w Nadarzynie i Pruszkowie. W Nadarzynie wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 w Kościele pw. Św. Klemensa Papieża i Męczennika, natomiast w Pruszkowie o godz. 19:00  w Kościele pw. Św Kazimierza. Artyści Chóru Filharmonii Narodowej wykonają między innymi: „Balladę o Narodzeniu i stajence Betlejemskiej”, „Gdy śliczna Panna”, „W żłobie leży”, „A gaelic blessing” i wiele innych.

Chór Filharmonii Narodowej rozpoczął profesjonalną działalność artystyczną w 1953 roku pod kierunkiem Zbigniewa Soi. Głównym nurtem działalności artystycznej zespołu jest udział w       koncertach symfonicznych i oratoryjnych z Orkiestrą Filharmonii Narodowej oraz a cappella na macierzystej estradzie. Chór regularnie bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” oraz w Festiwalu „Wratislavia Cantans”. Prowadzi też intensywną działalność artystyczną na arenie międzynarodowej. Koncertował w Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Turcji, na Litwie, Łotwie, we Francji i Włoszech, a ostatnio, w maju 2015 roku wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej brał udział w tournée koncertowym w Wielkiej Brytanii.
Bartosz Michałowski, który będzie dyrygował podczas koncertów w Nadarzynie i Pruszkowie, to od 2017 roku Dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. Ukończył z wyróżnieniem wydział dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 1998–2005 był asystentem prof. Stefana Stuligrosza i dyrygentem Chóru Filharmonii Poznańskiej. Jako dyrygent zdobywał główne nagrody w uznanych konkursach chóralnych oraz liczne nagrody specjalne: za najlepszą technikę wokalną zespołu, najlepsze wykonanie muzyki współczesnej, czy dla najlepszego dyrygenta. Obok bogatego doświadczenia dyrygenckiego, Bartosz Michałowski przez wiele lat doskonalił umiejętności i wiedzę z zakresu emisji głosu – ukończył kursy mistrzowskie u Poppy Holden (Wielka Brytania), Christiana Elssnera (Niemcy) i Józefa Fraksteina (Polska). Jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Serdecznie Państwa zapraszamy na wspólne śpiewanie!

koncert Nadarzyn plakatkoncert Pruszków plakat

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst