Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Poprawa bezpieczeństwa na drogach Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności, Bezpieczeństwo

Powiat Pruszkowski w 2019 roku realizuje projekt pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców (etap II)”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych.

Pierwsza edycja projektu odbyła się ubiegłym roku. W ramach prowadzonych obecnie działań edukacyjno-profilaktycznych skierowanych do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, seniorów oraz kierowców, przygotowano plakaty oraz ulotki informacyjne na temat prawidłowych zachowań na przejściach dla pieszych i w ich okolicy. W tym roku ulotka dla dzieci została uatrakcyjniona kolorowanką związaną z tematyką projektu. Z gotową kolorowanką można zgłosić się do Kancelarii Starostwa przy ul. Drzymały 30 i otrzymać zawieszkę lub opaskę odblaskową.

W ramach projektu powstała również nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 3142W ul. B. Prusa i ul. Pogodnej w Pruszkowie.

Projekt został dofinansowany w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” w kwocie 78 050,00 zł. Całkowita wartość projektu to 220 324,90 zł.

Plakat A3_krzyweUlotka A5_1_krzywe1

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst