Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Niebieska Pastorałka ze szkołą Przylądek

Aktualności, Kultura, wydarzenia

Przedświąteczny okres to czas, kiedy nie brakuje ciekawych wydarzeń. 2 grudnia będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w jedynym w swoim rodzaju, wyjątkowym, niebieskim przedstawieniu jasełkowym.

Czemu akurat „niebieska” pastorałka?  Już śpieszymy z odpowiedzią. Niebieski to kolor autyzmu, czyli zaburzenia o charakterze neurologicznym, dotyczącym mózgu i mającym najczęściej podłoże genetyczne. Często charakteryzuje się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych. I choć to 2 kwietnia wypadają Światowe Dni Wiedzy na Temat Autyzmu, to każdy moment jest dobry, żeby pracować nad zmniejszeniem marginalizowania osób ze spektrum autyzmu.

Organizatorem wydarzenia jest Niepubliczna Szkoła dla Dzieci ze Spektrum Autyzmu Przylądek. Wszystkie dzieci z Przylądka mają autyzm i specjalne potrzeby, na które szkoła stara się odpowiadać. Obecnie, w Przylądku uczy się 31 uczniów w 14 oddziałach. Zatrudnionych dla nich jest ponad 30 nauczycieli – psychologów, terapeutów. Szkoła oferuje pomoc w pełni dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Corocznie organizowane są: letnie wyjazdy terapeutyczne dla dzieci z autyzmem, zbiórki celowe i charytatywne aukcje internetowe, koncerty charytatywne, zawody pływackie dla dzieci z autyzmem „Autyzm na Fali”,”Niebieskie Spacery” ulicami Pruszkowa z okazji Światowego Dnia Autyzmu. Udało się nawet pobić Rekord Polski na Największe Niebieskie Serce dla Autyzmu stworzone z osób! Kolejnym wydarzeniem o niebagatelnym znaczeniu jest właśnie Niebieska Pastorałka. To przedświąteczne przedstawienie z udziałem uczniów Szkoły Przylądek, Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” i Gości Specjalnych. Organizatorzy tak opisują idee jasełek:

Niebieska Pastorałka to opowieść o .. narodzinach. Narodzinach Chrystusa. 
Ale też o narodzinach Dziecka, które w prezencie od losu otrzymuje dość nieoczekiwane dary. 
Dary, które zmieniają Jego całe życie i życie Jego Rodziców. 
To dziecko, które może narodzić się w każdej rodzinie. 
A prawdopodobieństwo takich narodzin statystycznie jest coraz większe. 
Nowonarodzone Dziecię ma … autyzm.
 
 
Zapraszamy bardzo serdecznie do docenienia ogromu wysiłku wkładanego przez wszystkie osoby, które pracują przy „Niebieskiej Pastorałce”. Najlepszym na to sposobem będzie Państwa obecność 2 grudnia, o godz. 12:00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Na dowód zaangażowania w przygotowania, kilka zdjęć, które zostały zrobione podczas prób:
 
  Projekt bez tytułu(52) Projekt bez tytułu(50) Projekt bez tytułu(47) Projekt bez tytułu(46) Projekt bez tytułu(45)Projekt bez tytułu(51)
78290380_2231753856928666_4295961013993340928_o
 

 

 

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst