Pierwszy weekend z Wymianą Ciepła

Aktualności, wydarzenia

W ten weekend odbyła się pierwsza, z trzech zaplanowanych w II Edycji Wymian Ciepła. Ta społeczna akcja ma za zadanie przekazanie ciepła, które materializuje się pod postacią kurtek, swetrów, czy innej odzieży w punkcie przy ulicy Kraszewskiego 18 w Pruszkowie.

Organizatorami II Edycji Wymiany Ciepła jest Stowarzyszenie Jaspis, które skupia w swoim gronie osoby, które chcą wpływać pozytywnie na otaczającą nas rzeczywistość i podejmują inicjatywy tam, gdzie ktoś inny potrzebuje wsparcia. Członkowie stowarzyszenia czują się odpowiedzialni za budowanie społeczeństwa obywatelskiego, stąd też prosty pomysł na wymianę: można zarówno zostawić niepotrzebne już nam ubrania, jak i zabrać te, które będą dla nas przydatne. Ważne żeby odzież była czysta i w dobrym stanie.

W weekend 16-17 listopada mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego mieli okazję pierwszy raz, w tym sezonie zimowym podzielić się swoimi rzeczami.  Kolejne terminy to: 14-15 grudnia i 18-19 stycznia. Joanna Perska-Jasińska, koordynator Weekendowych Wymian Ciepła z ramienia Stowarzyszenia Jaspis, opowiada o wrażeniach po inaugurującym akcję weekendzie: Co do ilości osób, które wzięły udział to trudno powiedzieć… Nie liczyliśmy ich, ale ruch był na pewno regularny. Było aktywniej,  niż w zeszłym roku bo teraz dużo ludzi, zarówno przynosiło ubrania, ale też i dużo osób je zabierało. Pojawiały się osoby, które przypadkiem zajrzały, nic nie słysząc wcześniej o akcji i zapowiedziały, że za miesiąc na pewno coś przyniosą. Dlatego też przewiduję, że kolejna wymiana będzie się cieszyła jeszcze większą popularnością i już teraz na nią serdecznie zapraszam.

Patronat honorowy nad II Edycją Wymiany Ciepła objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski.

Projekt bez tytułu(31)Projekt bez tytułu(28)Projekt bez tytułu(27)Projekt bez tytułu(33)