Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwszy weekend z Wymianą Ciepła

Aktualności, wydarzenia

W ten weekend odbyła się pierwsza, z trzech zaplanowanych w II Edycji Wymian Ciepła. Ta społeczna akcja ma za zadanie przekazanie ciepła, które materializuje się pod postacią kurtek, swetrów, czy innej odzieży w punkcie przy ulicy Kraszewskiego 18 w Pruszkowie.

Organizatorami II Edycji Wymiany Ciepła jest Stowarzyszenie Jaspis, które skupia w swoim gronie osoby, które chcą wpływać pozytywnie na otaczającą nas rzeczywistość i podejmują inicjatywy tam, gdzie ktoś inny potrzebuje wsparcia. Członkowie stowarzyszenia czują się odpowiedzialni za budowanie społeczeństwa obywatelskiego, stąd też prosty pomysł na wymianę: można zarówno zostawić niepotrzebne już nam ubrania, jak i zabrać te, które będą dla nas przydatne. Ważne żeby odzież była czysta i w dobrym stanie.

W weekend 16-17 listopada mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego mieli okazję pierwszy raz, w tym sezonie zimowym podzielić się swoimi rzeczami.  Kolejne terminy to: 14-15 grudnia i 18-19 stycznia. Joanna Perska-Jasińska, koordynator Weekendowych Wymian Ciepła z ramienia Stowarzyszenia Jaspis, opowiada o wrażeniach po inaugurującym akcję weekendzie: Co do ilości osób, które wzięły udział to trudno powiedzieć… Nie liczyliśmy ich, ale ruch był na pewno regularny. Było aktywniej,  niż w zeszłym roku bo teraz dużo ludzi, zarówno przynosiło ubrania, ale też i dużo osób je zabierało. Pojawiały się osoby, które przypadkiem zajrzały, nic nie słysząc wcześniej o akcji i zapowiedziały, że za miesiąc na pewno coś przyniosą. Dlatego też przewiduję, że kolejna wymiana będzie się cieszyła jeszcze większą popularnością i już teraz na nią serdecznie zapraszam.

Patronat honorowy nad II Edycją Wymiany Ciepła objął Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski.

Projekt bez tytułu(31)Projekt bez tytułu(28)Projekt bez tytułu(27)Projekt bez tytułu(33)

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst