Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Aktualności, wydarzenia

Krzysztof Rymuza Starosta Powiatu Pruszkowskiego  i Paweł Makuch Prezydent Pruszkowa serdecznie zapraszają Państwa na dwudniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Świętowanie rozpocznie się 10 listopada o godz. 13:15 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza w Pruszkowie, po mszy zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Drugi dzień obchodów zainaugurujemy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach projektu „Niepodległa”. Bądźmy razem o godz. 12:00 przy Pomniku na 100lecie Niepodległości, który znajduje się przed wejściem do budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przy ulicy Wojciecha Drzymały 30. Po odśpiewaniu hymnu nastąpi złożenie wieńców pod Pomnikiem na 100-lecie Niepodległości. Następnie o godz. 15:30 wspólnie otworzymy i obejrzymy wystawę „Ojcowie Niepodległości” prezentowaną przez Muzeum Dulag 121 w budynku CDK przy ul. Bohaterów Warszawy 4. przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Zwieńczeniem obchodów będzie rozpoczynający się o godz. 16:00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, Patriotyczny Salon Poezji K40 pt. „Karmazynowy Poemat”, połączony z koncertem Michała Bajora. Artysta zaprezentuje przeboje włoskie i francuskie. Wejściówki na to wydarzenia można odbierać od 4 listopada, od godz. 16:00 w Starostwie Powiatowym (pokój 403) i w Urzędzie Miasta. Serdecznie Państwa zapraszamy do wspólnego świętowania.

plakat

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst