Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Akcja Niepodległa! Do hymnu!

Aktualności, wydarzenia

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i poza granicami kraju z głębi serc i gardeł zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystko za sprawą Akcji Niepodległa! Do hymnu! Powtórzmy ten sukces i w tym roku!

W zeszłym roku w akcji wzięło udział ponad 1000 podmiotów organizując wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. W tym roku chcielibyśmy, żeby także mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego dołączyli do tego grona.

Drugi dzień świętowania obchodów Narodowego Święta Niepodległości, czyli 11 listopada zainaugurujmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach projektu „Niepodległa”. Bądźmy razem w samo południe, o godz. 12:00 przy Pomniku na 100-lecie Niepodległości, który znajduje się przed wejściem do budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przy ulicy Wojciecha Drzymały 30. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, chcielibyśmy żeby tradycją stało się śpiewanie hymnu wspólnie w lokalnej społeczności,  z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Wyślijmy światu sygnał, że potrafimy się zjednoczyć w tym jakże ważnym dla naszej Ojczyzny dniu!

W akcji biorą udział uczestnicy uroczystości lokalnych w kraju i za granicą, orkiestry straży pożarnej, policji, wojska, zespoły polskich teatrów i filharmonii, bardzo liczymy także na udział młodzieży w tym dniu. Zaśpiewajcie wspólnie z nami!

niepodlegla_do_hymnu_rodzina-2hymna4_grafika

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst