Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Aktualności, wydarzenia

Szanowni Państwo,

W imieniu Pana Starosty Krzysztofa Rymuzy i Pana Prezydenta Pawła Makucha serdecznie zapraszamy Państwa na dwudniowe obchody Narodowego Święta Niepodległości. Świętowanie rozpoczynamy  10 listopada o godz. 13:15 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pod wezwaniem Św. Kazimierza w Pruszkowie, po mszy zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Zespołem Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Drugi dzień obchodów zainaugurujemy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego w ramach projektu „Niepodległa”. Bądźmy razem o godz. 12:00 przy Pomniku na 100lecie Niepodległości, który znajduje się przed wejściem do budynku Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, przy ulicy Wojciecha Drzymały 30. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, chcielibyśmy żeby tradycją stało się śpiewanie hymnu wspólnie w lokalnej społeczności, z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Wyślijmy światu sygnał, że potrafimy się zjednoczyć w tym jakże ważnym dla naszej Ojczyzny dniu!

W akcji biorą udział uczestnicy uroczystości lokalnych w kraju i za granicą, orkiestry straży pożarnej, policji, wojska, zespoły polskich teatrów i filharmonii, bardzo liczymy także na udział młodzieży w tym dniu. Zaśpiewajcie wspólnie z nami!

Po odśpiewaniu hymnu nastąpi złożenie wieńców pod Pomnikiem na 100-lecie Niepodległości. Następnie o godz. 15:30 wspólnie otworzymy i obejrzymy wystawę „Ojcowie Niepodległości” prezentowaną przez Muzeum Dulag 121 w budynku CDK przy ul. Bohaterów Warszawy 4. Zwieńczeniem obchodów będzie rozpoczynający się o godz. 16:00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, Patriotyczny Salon Poezji K40 pt. „Karmazynowy Poemat”, połączony z koncertem Michała Bajora. Artysta zaprezentuje przeboje włoskie i francuskie. Wejściówki na to wydarzenia można odbierać od 4 listopada, od godz. 16:00 w Starostwie Powiatowym (pokój 403) i w Urzędzie Miasta. Serdecznie Państwa zapraszamy do wspólnego świętowania.

 

 

plakat

 niepodlegla_do_hymnu_rodzina-2

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst