Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Zaproszenie na warsztaty Akademii Społecznie Aktywnych Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności, wydarzenia

Zapraszamy na niestety już ostatnie szkolenie z tegorocznej edycji Akademii Społecznie Aktywnych Powiatu Pruszkowskiego. Na poprzednim warsztacie zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy wykorzystywać nowoczesne środki komunikacji do zdobywania funduszy dla naszych organizacji. Tym razem jednak chcielibyśmy porozmawiać szerzej o tym, gdzie i jak możemy szukać środków na naszą działalność, aniżeli tylko w samorządzie terytorialnym.

 

Praktyka pokazuje, że dla zdecydowanej większości organizacji pozyskujących pieniądze z zewnątrz, gminy i powiaty są podstawowymi źródłami finansowania. I zapewne tak zostanie, pomimo faktu, że wydatkowanie środków publicznych jakimi są dotacje z samorządu obłożone jest wieloma restrykcjami i wymaganiami, o czym niestety co jakiś czas organizacje przekonują się na własnej skórze. A tymczasem przecież istnieje tyle alternatyw.

 

Dlatego też w trakcie warsztatu chcielibyśmy porozmawiać m.in. o:

– działalności odpłatnej i gospodarczej,
– darowiznach (w tym również od firm),
– zbiórkach publicznych,
– loteriach fantowych,
– crowdfundingu,
– fundraisingu w internecie.

I paru innych tematach. W tym m.in. jak w oparciu o te narzędzia tworzyć strategię finansowania naszej działalności,

Warsztat odbędzie się w najbliższy wtorek, 29 października, w Powiatowym Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie, ul. Drzymały 5 o godz. 18.
Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i jest współfinansowane ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu pruszkowskiego, ale również osoby aktywne społecznie, które dopiero planują rozpoczęcie działalności w ramach organizacji. Mamy tylko jedną prośbę: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się do udziału na adres email: NGO.Pruszkow@gmail.com.

Afisz_ASA3_2019_8_siec

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst