Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zaproszenie na warsztaty Akademii Społecznie Aktywnych Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności, wydarzenia

Zapraszamy na niestety już ostatnie szkolenie z tegorocznej edycji Akademii Społecznie Aktywnych Powiatu Pruszkowskiego. Na poprzednim warsztacie zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy wykorzystywać nowoczesne środki komunikacji do zdobywania funduszy dla naszych organizacji. Tym razem jednak chcielibyśmy porozmawiać szerzej o tym, gdzie i jak możemy szukać środków na naszą działalność, aniżeli tylko w samorządzie terytorialnym.

 

Praktyka pokazuje, że dla zdecydowanej większości organizacji pozyskujących pieniądze z zewnątrz, gminy i powiaty są podstawowymi źródłami finansowania. I zapewne tak zostanie, pomimo faktu, że wydatkowanie środków publicznych jakimi są dotacje z samorządu obłożone jest wieloma restrykcjami i wymaganiami, o czym niestety co jakiś czas organizacje przekonują się na własnej skórze. A tymczasem przecież istnieje tyle alternatyw.

 

Dlatego też w trakcie warsztatu chcielibyśmy porozmawiać m.in. o:

– działalności odpłatnej i gospodarczej,
– darowiznach (w tym również od firm),
– zbiórkach publicznych,
– loteriach fantowych,
– crowdfundingu,
– fundraisingu w internecie.

I paru innych tematach. W tym m.in. jak w oparciu o te narzędzia tworzyć strategię finansowania naszej działalności,

Warsztat odbędzie się w najbliższy wtorek, 29 października, w Powiatowym Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie, ul. Drzymały 5 o godz. 18.
Szkolenie jest całkowicie bezpłatne i jest współfinansowane ze środków Powiatu Pruszkowskiego.

 

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu pruszkowskiego, ale również osoby aktywne społecznie, które dopiero planują rozpoczęcie działalności w ramach organizacji. Mamy tylko jedną prośbę: ze względu na ograniczoną liczbę miejsc zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się do udziału na adres email: NGO.Pruszkow@gmail.com.

Afisz_ASA3_2019_8_siec

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst