Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowy gabinet stomatologiczny w Pruszkowie

Aktualności, wydarzenia

Nowoczesny gabinet stomatologiczny został otwarty w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie. Jest to pierwszy tego typu gabinet na Mazowszu.  Z jego usług będzie mogło skorzystać 2,5 tysiąca uczniów z Powiatu Pruszkowskiego.

Oficjalne otwarcie gabinetu nastąpiło w poniedziałek, 21 października br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Sportowych przy ul. Gomulińskiego 2. Profilaktyczna opieka zdrowotna będzie sprawowana nad uczniami ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Pruszkowski. Uczniowie mogą korzystać z usług gabinetu stomatologicznego do ukończenia 19 roku życia, a w przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego – do ukończenia szkoły ponadpodstawowej.

W zakresie świadczeń obiektu znajduje się: stomatologia zachowawcza (higiena i profilaktyka), diagnostyka, leczenie próchnicy, nadwrażliwości zębów, odbudowa, leczenie kanałowe, czy leczenie stanów pourazowych lub chirurgiczne usunięcie zęba. Gabinet będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach: 9:00-12:00 (na etapie diagnostyki) oraz w kolejnym etapie w godzinach popołudniowych. Z doświadczenia realizatora projektu, firmy Corten Medic wynika, że przy liczbie uczniów 2, 5 tysiąca, czas oczekiwania na wizytę wyniesie około 2 tygodni. Oczywiście osoby w stanie pilnym będą przyjmowane od razu. Wprowadzona będzie możliwość zapisu na wizytę przez Internet, telefonicznie i bezpośrednio w gabinecie.

Koszyk świadczeń gwarantowanych zawiera 70 procedur, nie zawiera leczenia ortodontycznego. Pozwala to realizować 3 obszary programu: edukację i promocję zdrowia, profilaktykę i diagnostykę oraz leczenie – stomatologię naprawczą.

Powstanie gabinetu jest odpowiedzią na Ustawę z dn. 12.04.2019 o opiece zdrowotnej nad uczniami, według której organy prowadzące szkołę lub jednostki samorządu są zobowiązane do zawarcia umowy z podmiotem leczniczym, który zapewni uczniom dostęp do stomatologicznych świadczeń zdrowotnych.

Projekt w pełni finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Firma Corten Medic, która odpowiada za realizację projektu zatrudnia ponad 130 lekarzy dentystów i może poszczycić się 25 letnim doświadczeniem w stomatologii oraz realizacją kilkunastu programów profilaktycznych dla szkół. Jest to drugi, największy świadczeniodawca w zakresie stomatologii w ramach finansowania z NFZ, operator 2 dentobusów i właściciel 10 Centrów Medycznych.

Projekt bez tytułu(21)Projekt bez tytułu(15)Projekt bez tytułu(14)Projekt bez tytułu(20)Projekt bez tytułu(16)Projekt bez tytułu(18)Projekt bez tytułu(19)Projekt bez tytułu(17)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst