Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Kolejna „Zdrowa niedziela” w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności, wydarzenia

Ponad 500 mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego skorzystało z bezpłatnych badań lekarskich i konsultacji ze specjalistami. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji wydarzenia: „Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim”.

„Zdrowa niedziela” to akcja, której celem jest zachęcanie mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do zadbania o siebie i wykonania badań profilaktycznych. Kolejna edycja odbyła się 20 października w budynku Przychodni SPZ  ZOZ w Pruszkowie przy ul. Drzymały 19/21, w godzinach od 9.00 do 13.00. Mieszkańcy mogli zasięgnąć porady u internisty, kardiologa, okulisty, rehabilitanta i dietetyka. Uczestnicy chętnie korzystali z badań: EKG, pomiaru cukru, spirometrii, pomiaru ciśnienia tętniczego. Była także możliwość nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci i osób  starszych, przeprowadzona przez ratowników medycznych. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologczna w Pruszkowie udzielała poradnictwa w zakresie profilaktyki raka piersi, uzależnień oraz boreliozy.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza. – Spotkania takie są świetną okazją do wymiany swoich spostrzeżeń i obaw z  fachowcami, z różnych dziedzin medycyny. Warto się badać i dbać o swoje zdrowie – tłumaczy Starosta Pruszkowski.

 Projekt bez tytułu(6)Projekt bez tytułu(8)Projekt bez tytułu(4)Projekt bez tytułu(5)Projekt bez tytułu(12)Projekt bez tytułu(3)Projekt bez tytułu(11)Projekt bez tytułu(2)

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst