Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Ogród marzeń przy Dziennym Domu Seniora

Aktualności, wydarzenia

Wczoraj rozpoczęły się prace związane z utworzeniem ogrodu dla seniorów  przy Dziennym Domu Senior+. Placówka znajduje się przy ul. Kraszewskiego 18a, w którym przez lata działała Poradnia Zdrowia Psychicznego i Poradnia Leczenia Odwykowego, potocznie nazywana „Pod Bocianem”.

Co ciekawe w Pruszkowie seniorzy już dziś mogą korzystać z dość obszernej oferty kulturalnej i aktywizującej, ale ich największym marzeniem było założenie ogrodu przy Domu Senior+, w którym spędzają tak wiele swojego czasu.

Naprzeciw im marzeniom wyszedł Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, który po uzgodnieniu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie zaprosił do stworzenia takiego ogrodu Andrzeja Zawadzkiego – znanego polskiego ogrodnika. – Mamy wizję ogrodu estetycznego, naturalistycznego i geometrycznego, chcemy wkomponować go w otoczenie, utrzymać naturalny charakter tego ogrodu. Chcemy żeby cieszyły oko krzewy, różaneczniki i pierisy japońskie, a wiosną kolorowe plamy kwiatów: tulipany, żonkile, krokusy. Będą też całoroczne hortensje – opowiada Andrzej Zawadzki. W pracach przy tworzeniu ogrodu wzięli także udział, nieocenieni: Strzelcy RP na czele z Piotrem Lewandowskim, członkowie Stowarzyszenia „Socjus”, seniorzy, Dyrektor i Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

W pierwszym etapie uprzątnięto teren i posadzono rośliny. Na wiosnę planowane są kolejne nasadzenia i uruchomienie legendarnej fontanny.

DSC_7428DSC_7477DSC_7525.JPGDSC_7483DSC_7610.JPGDSC_7602DSC_7590.JPGDSC_7568.JPGDSC_7567.JPGDSC_7566.JPGDSC_7564.JPGDSC_7540.JPGDSC_7528.JPGDSC_7500.JPGDSC_7489.JPGDSC_7467DSC_7463.JPGDSC_7425

 

 

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst