Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zapraszamy na powiatowe obchody Święta Policji

Aktualności

Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski, Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów oraz Włodarze pozostałych gmin naszego powiatu serdecznie zapraszają na powiatowe obchody Święta Policji, które odbędą się w niedzielę, 14 lipca 2019 roku. Pierwszą częścią wydarzenia będzie uroczysty apel, który rozpocznie się o godz. 12:30 na Rynku w Brwinowie, przy udziale Kompanii Reprezentacyjnej Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Kolejną częścią obchodów będzie II Rodzinny Piknik „Bezpieczny Powiat Pruszkowski”, w trakcie którego zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą dla siebie szereg atrakcji. Będzie to wyjątkowy czas dla funkcjonariuszy, ponieważ w tym roku przypada 100. rocznica powołania Policji Państwowej. Serdecznie zachęcamy do wyrażenia wdzięczności funkcjonariuszom Policji za ich niełatwą służbę i uczestnictwo w tegorocznych obchodach.

Harmonogram powiatowego Święta Policji:

 • godz. 12:30, Rynek w Brwinowie:
  uroczysty apel z okazji Święta Policji z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie i Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.
 • godz. 13:30, ul. Piłsudskiego i Przejazd w Brwinowie:
  – pokaz starych radiowozów,
  – psy i konie policyjne, w tym pokaz bojowy psów (Wydział Wywiadowczo-Patrolowy Komendy Stołecznej Policji),
  – pokaz bojowy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie (godz. 14:00),
  – pokaz sprzętu i techniki policyjnej,
  – gry, zabawy i animacje dla najmłodszych,
  – miasteczko ruchu drogowego,
  – stanowiska promocyjne Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, Gmin z terenu Powiatu Pruszkowskiego oraz innych instytucji współpracujących z KPP,
  – przepyszna grochówka, wata cukrowa i niebieskie lody.

policja-100lecie-jpg_5c87690ed00dc-big

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst