Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Konwent Gmin Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności, wydarzenia

Wczoraj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbył się Konwent Gmin Powiatu Pruszkowskiego. Na spotkaniu omawiane były sprawy związane z realizacją drogi wojewódzkiej tzw. „Paszkowianki” oraz przebudową wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718.

Na zaproszenie Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego przybyli: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki, włodarze z terenu Powiatu Pruszkowskiego, Zbigniew Ostrowski Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, przedstawiciele Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Arnold Bresch Członek Zarządu, Dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK S.A. oraz Wojciech Pstrokoński Dyrektor ds. organizacyjnych St-Majewski S.A. – przedstawiciel przedsiębiorców z terenu Powiatu.

W trakcie spotkania Arkadiusz Kosiński Burmistrz Gminy Brwinów i Dariusz Zwoliński Wójt Gminy Nadarzyn przedstawili swoje prezentacje na temat sytuacji związanej z „Paszkowianką” oraz w imieniu swoim i mieszkańców zaapelowali o włączenie zadania projektowego dla drugiego etapu „Paszkowianki” jeszcze w tym roku.

Następnie Paweł Makuch Prezydent Miasta Pruszkowa zajął stanowisko w sprawie przebudowy wiaduktu nad torami PKP.  Poruszono również kwestię utrudnień komunikacyjnych w Powiecie Pruszkowskim, którą nakreślił Wojciech Pstrokoński – przedstawiciel przedsiębiorców z terenu Powiatu.

W swoim wystąpieniu Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki zapewnił zgromadzonych, że wszystkie decyzje zależne od służb i wydziałów jemu podległych będą załatwiane bez zbędnej zwłoki i zadeklarował włączenie się w prace nad skuteczną i szybką realizacją „Paszkowianki” oraz przebudową wiaduktu nad torami PKP.

W trakcie spotkania Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego poinformował uczestników konwentu o tym, że budowa „Paszkowianki” jest bardzo ważną inwestycją dla rozwoju Województwa Mazowieckiego i że wspólnie z Zarządem Województwa będzie dążył do jej jak najszybszej realizacji w miarę posiadanych środków. Marszałek przekazał również informację o zleceniu nowej ekspertyzy wiaduktu nad torami PKP.

Na zakończenie konwentu Starosta wspólnie z Samorządowcami z terenu Powiatu Pruszkowskiego postanowili skierować prośbę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o rozważenie możliwości wybudowania węzła Brwinów na autostradzie A2. Podkreślili również, że ekspertyza wiaduktu nad torami PKP mogłaby stworzyć lepsze rozwiązanie realizacji jego przebudowy.

Po konwencie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka, Wojewody, Starosty, Dyrektora MZGW i mediów lokalnych.

DSC_0597DSC_0599DSC_0608DSC_0623DSC_0607DSC_0600DSC_0618DSC_0611DSC_0628DSC_0630dav

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst