Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Pruszkowiak”

Aktualności, Kultura

Autor zdjęć Maciej Bochnowski oraz Centrum Handlowe Nowa Stacja zapraszają na wernisaż wystawy długoterminowego projektu fotograficznego „Pruszkowiak pod patronatem honorowym Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego i Pawła Makucha Prezydenta Miasta Pruszkowa. Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 stycznia o godzinie 19:00 w CH Nowa Stacja przy ul. Sienkiewicza 19 w Pruszkowie.

Jak deklaruje sam autor zdjęćnie zabraknie wstęgi, balonów i może szampana” – zapowiada się ciekawe wydarzenie artystyczno-kulturalne w Pruszkowie. Projekt nadal trwa i nie zwalnia tempa, wernisaż wystawy jest podsumowaniem dotychczasowego dorobku „Pruszkowiaka”. Już dziś wiadomo, że zaprezentowanych zostanie 20 zdjęć – sam autor nie chce zdradzić które:

„Każde zdjęcie jest dla mnie szczególne – każdy ma swoją niepowtarzalną i ciekawą historię, każda fotografia ma swoją duszę. Nie chcę wybierać, jednak będę musiał ze względu na ograniczone warunki lokalowe.”

Wystawa zagości w Centrum Handlowym Nowa Stacja przez około 2 miesiące. Następnie planowane są kolejne miejsca, gdzie zdjęcia będą mogły być zaprezentowane szerszej publiczności.

Projekt „Pruszkowiak” – to nie tylko fotografia według artystycznego zamysłu autora Macieja Bochnowskiego, ale także okazja do poznania mieszkańców miasta takimi, jacy są naprawdę. „W projekcie nie chodzi o same zdjęcia. Ważny jest też tekst, w który warto się wczytać. Pani, którą spotykamy robiąc zakupy w sklepie mięsnym, nie jest tylko „panią z mięsnego”. Ona ma swoje pasje i swoją historię” – mówi autor.

W myśl idei od pomysłu do realizacji w maju 2018 roku na portalu społecznościowym Facebook powstała strona „Pruszkowiak”– to tu wszystko się zaczęło. Pierwsze opublikowane zdjęcie Artura Świercza – radnego Powiatu Pruszkowskiego, społecznika i „barierołamacza” zdobyło rekordowe ponad 300 polubień.  Na kolejne gesty uznania i zainteresowanie projektem nie trzeba było długo czekać. Przez 8 miesięcy pod zdjęciami „Pruszkowiaków” pojawiło się łącznie blisko 10 tysięcy polubień.

21 sierpnia miała miejsce pierwsza publikacja na temat projektu – pomysłem zainteresował się Exu Magazine (exumag.com). Dwa miesiące później obszerny materiał na temat lokalnej foto – inicjatywy przedstawiła na swoich łamach Fotoblogia (fotoblogia.pl).

Konsekwencja w działaniu, przyjęcie „Pruszkowiaka” z entuzjazmem i zainteresowaniem  przez lokalną społeczność, a także wsparcie partnerów i honorowych patronów umożliwiło projektowi wyjście poza ramy wirtualnego Facebooka.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną „Pruszkowiak” (kliknij tutaj) oraz z wydarzeniem na Facebook’u dotyczącym wernisażu wystawy (kliknij tutaj).

Plakat_A2.cdr

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst