Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Relacja z posiedzenia Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego

Aktualności, Informacja o pracy Zarządu, Samorząd

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego zorganizował pierwsze w tej kadencji posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 14 stycznia w siedzibie Starostwa. Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski otworzył posiedzenie Konwentu i powitał wszystkich obecnych. W spotkaniu wzięli udział również: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego i Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki. Pan Marszałek w swoich wypowiedziach podkreślił znaczenie Województwa Mazowieckiego, największego w Polsce, które wytwarza znaczący wskaźnik PKB i znajduje się w czołówce Europy, jeśli chodzi o rozwój. W skrócie omówił również wyzwania, jakie stoją przed samorządowcami w najbliższej perspektywie, np. transport publiczny, gospodarka odpadami oraz gospodarka niskoemisyjna. Marszałek przedstawił możliwości współpracy samorządów powiatowych i województwa. Zdzisław Sipiera Wojewoda Mazowiecki wyraził nadzieję na owocną współpracę samorządowców. Zadeklarował również otwartość i partnerstwo.

Podczas spotkania nastąpiła prezentacja starostów i prezydentów miast na prawach powiatu województwa mazowieckiego VI kadencji. Przedstawione zostały również informacje o działalności Związku Powiatów Polskich. Przeprowadzona została także dyskusja na temat projektu uchwały w sprawie Regulaminu Konwentu oraz przyjęcia uchwały w tej sprawie.

Na Przewodniczącego Konwentu wybrano Mariana Niemirskiego Starostę Przysuskiego, a zastępcami zostali: Krzysztof Bieńkowski Starosta Przasnyski, Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski i Joanna Porocka-Rak Starosta Ciechanowski.

Podjęto również decyzję w sprawie rekomendacji kandydata Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego do Zarządu Związku Powiatów Polskich. Zarekomendowano Mariusza Bieńka Starostę Płockiego i Mirosława Walickiego Starostę Garwolińskiego.

W trakcie spotkania dotarła do uczestników wiadomość o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza Prezydenta Gdańska. Konwent uczcił Jego pamięć minutą ciszy.

DSC_0245 DSC_0248DSC_0267DSC_0256 DSC_0270DSC_0255DSC_0275 DSC_0276 DSC_0280 DSC_0284DSC_0271DSC_0232DSC_024150558685_1266712203481741_7050629583107784704_n

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst