Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Jadłodzielnia w Pruszkowie

Aktualności

Powstała pierwsza jadłodzielnia w Pruszkowie. Mieści się ona przy ul. Kraszewskiego 18 i jest otwarta w godz. 8:00 -21:00. Jadłodzielnia działa w ramach ruchu nazywanego foodsheringiem.

Foodsharing – co to jest?
Foodsharing to naturalny, oddolny ruch społeczny, którego mechanizmem działania jest zasada: zostało ci jedzenie – podziel się. Nie wyrzucaj! 

Dlaczego warto podzielić się jedzeniem?
Zamiast zostawiać pełną lodówkę przed wyjazdem na urlop lub miesiącami trzymać rzeczy, których na pewno nie zjemy, lepiej po prostu zanieść je do punktu jadłodzielni, oddać potrzebującym i tym którzy zjedzą to za smakiem. Dzięki temu nie wyrzucamy pieniędzy do kosza, tylko realnie robimy coś dobrego dla drugiego człowieka. Najważniejszą ideą, która przyświeca tej inicjatywie, jest “sharing”, czyli dzielenie.

Co można zanieść do jadłodzielni?
Najważniejsze to kierować się zasadą, że dajemy tylko to, co sami byśmy zjedli. Można przynosić w zasadzie wszystko poza świeżym mięsem i produktami zawierającymi surowe jajka i alkoholem.

Dla kogo produkty z jadłodzielni?
Dla wszystkich, którzy chcą się poczęstować i zjedzą to co zabiorą, czyli dla tych którym brakuje na codzienne zakupy żywności, dla tych co zapomnieli kanapki do pracy albo dla tych, którzy nie mieli czasu przygotować sobie obiadu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst