Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Bezpieczne przejścia dla pieszych – drugi projekt Powiatu Pruszkowskiego z dofinansowaniem!

Aktualności, Bezpieczeństwo, Gospodarka i inwestycje

Otrzymaliśmy 100 000 zł dofinansowania na budowę nowej sygnalizacji świetlnej w Dawidach (gm. Raszyn) w ramach projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców”. Warto podkreślić, że jako jedyni w Województwie Mazowieckim uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację aż dwóch projektów w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach tego programu dwa wnioski złożone przez Powiat Pruszkowski zostały zakwalifikowane do dofinansowania. O projekcie „Otwórz oczy i powiedz STOP – bezpieczni w Powiecie Pruszkowskim” (wysokość dofinansowania 85 888,00 zł) pisaliśmy w poprzednim artykule – tym razem przedstawiamy zadanie „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców” (wysokość dofinansowania 100 000,00 zł).

Projekt bezpiecznych przejść dla pieszych zakłada m.in. powstanie nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Starzyńskiego, Warszawskiej i Baletowej w Dawidach (gm. Raszyn). To znajdujące się na granicy Warszawy (Dzielnica Ursynów) i miejscowości Dawidy skrzyżowanie objęte jest szczególną troską Zarządu Powiatu Pruszkowskiego z uwagi na liczne sygnały lokalnych władz oraz mieszkańców, dotyczące problemów komunikacyjnych w jego okolicy.

Dzięki dofinansowaniu będziemy również uświadamiać uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży, seniorów i kierowców na temat prawidłowych zachowań na przejściach dla pieszych i w ich okolicach. Planujemy zorganizowanie miasteczka ruchu drogowego na jednej z imprez powiatowych, będziemy rozpowszechniać odblaski wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także przygotujemy i rozpowszechnimy ulotki informacyjne.

Dla zwiększania bezpieczeństwa w ruchu drogowym Powiat Pruszkowski planuje także instalację kolejnych systemów dyscyplinowania kierowców i doświetleń przejść dla pieszych na drogach powiatowych.

Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst