Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Oddział Ginekologiczny Szpitala Powiatowego w Pruszkowie wśród najlepszych w Polsce!

Aktualności, Bezpieczeństwo

Na łamach czasopisma „Menedżer zdrowia” i tygodnika „Wprost” zaprezentowane zostały wyniki Rankingu Szpitali i Oddziałów Szpitalnych 2018. Wśród najlepszych 40-stu w Polsce oddziałów ginekologicznych znalazł się nasz –  ze Szpitala Powiatowego w Pruszkowie!

Ranking powstał na podstawie kilku tysięcy ankiet rozesłanych do szpitali, na podstawie opracowania których wybrane zostały najlepsze oddziały szpitalne w Polsce. Pod lupę wzięto to, co dla pacjentów najważniejsze: zakres diagnostyki, dostępnej w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych, współczynnik zakażeń pooperacyjnych, a także liczbę personelu i łóżek szpitalnych. Ankiety zostały opracowane przez zespół ekspertów w poszczególnych dziedzinach. Konsultanci stworzyli system wag i algorytmów, na podstawie których oceniano oddziały. Nadsyłane odpowiedzi były weryfikowane przez ekspertów współpracujących z Wydawnictwem Termedia i „Menedżerem Zdrowia”. Wśród najlepszych w Polsce 40-tu oddziałów ginekologicznych znalazł się nasz, ze Szpitala Powiatowego w Pruszkowie.

Wyróżnienie komentuje Dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Sławatyniec: „Miejsce wśród najlepszych oddziałów ginekologicznych w Polsce, w tak prestiżowym rankingu, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie potwierdzeniem, że warto i trzeba wprowadzać zmiany. W szpitalu pruszkowskim od roku pracuje w zdecydowanej większości nowy zespół lekarzy i położnych. To ich zasługą jest poszerzony zakres operacji, nowe procedury i nowa jakość.” Jak dodaje Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś: „Ten wynik cieszy podwójnie bo po pierwsze jest dowodem na to, że w szpitalu powiatowym dzieją się dobre rzeczy, które przekładają się bezpośrednio na komfort i zadowolenie pacjentów. Po drugie, bo jest to najlepszy dowód na to, że podejmowane przez Zarząd i Radę Powiatu decyzje co do inwestycji w szpital przynoszą wymierne efekty.” I dodaje: „Ta nagroda i fakt, że oddział ginekologiczny naszego szpital jest w ścisłej czołówce Mazowsza jeśli chodzi o liczbę urodzeń dzieci są tego najlepszym możliwym dowodem”.

Z pełną treścią rankingu można zapoznać się pod adresem: www.termedia.pl

Szpital Powiatowy w Pruszkowie

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst