Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Powiat Pruszkowski z tytułem Najlepszego Powiatu w Polsce!

Aktualności, Samorząd

Podczas odbywającego się w Krakowie IV Europejskiego Kongresu Samorządów Starosta Maksym Gołoś odebrał nagrodę dla „Najlepszego Powiatu” jaką przyznano Powiatowi Pruszkowskiemu.

W czwartek 26 kwietnia w Krakowie rozpoczął się IV Europejski Kongres Samorządów organizowany przez Forum Ekonomiczne. W jego ramach odbywa się blisko 80 paneli, podczas których eksperci z całego świata szukają odpowiedzi na pytania z dziedzin gospodarki, finansów, innowacji i polityki, w tym o rolę samorządu w systemie politycznym kraju.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia była gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla najlepszych samorządów. Przyznawane są one na podstawie szczegółowego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce przygotowywanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich.

Najlepszą wiejską gminą zostały Kobierzyce. Tytuł najlepszej miejsko-wiejskiej gminy trafił do gminy Dziwnów. Nagroda dla najlepszego powiatu trafiła do powiatu pruszkowskiego. Najlepszym miastem na prawach powiatu zostały Gliwice, a najlepszym miastem Legionowo.

IMG_2929

Starosta Maksym Gołoś

„W samorządzie jest tak, o czym zdążyłem się przekonać, że trudno jest szybko zmienić coś na lepsze, więc jest to zasługa ciągłości mądrej polityki.” powiedział Starosta Maksym Gołoś odbierając nagrodę i dodając  „Nasze motto to nieskończone możliwości. Codziennie się o tym przekonuję i dziś jest właśnie taki dzień. Bardzo wszystkim dziękuję i myślę, że biorąc pod uwagę nasze pozyskiwanie środków zewnętrznych w 2017 roku w przyszłym roku zobaczmy się znowu.”

Podczas gali wręczone zostały także trzy inne nagrody. Najlepszym startupem została firma KreaTech, która za pomocą zabawy uczy dzieci programowania. Szczególne wyróżnienie trafiło do startupu Hyper Poland. Dzięki temu firma będzie mogła zaprezentować swoją kapsułę do szybkiego podróżowania zaprezentować podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Specjalna nagroda – Złoty Klucz tygodnika „Wprost” powędrowała do Nowej Soli. W emocjonalnym wystąpieniu prezydenta tego miasta – Wadima Tyszkiewicza, najmocniej wybrzmiały słowa o obronie samorządu, jego kompetencji i roli w systemie państwa. Szczególnie w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

IMG_2930

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst