Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Kongres Sportu Powiatu Pruszkowskiego

Aktualności, Edukacja i sport

W poniedziałek 19 marca 2018 w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie spotkało się ponad trzydziestu przedstawicieli szkół, gmin, organizacji, stowarzyszeń oraz trenerów i członków klubów sportowych. Podczas Kongresu pojawił się m.in. pomysł stworzenia Powiatowej Rady Sportu. Podpisano także umowę o współpracy pomiędzy Powiatem Pruszkowskim, Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Sportowych oraz Wyższą Szkołą Kultury Fizycznej i Turystyki.

Tematem Kongresu była współpraca Powiatu Pruszkowskiego z klubami sportowymi oraz stworzenie Programu Rozwoju Sportu Szkolnego na terenie Powiatu. „Dzisiejsze spotkanie ma otworzyć dyskusję o tym, jak zorganizować życie sportowe w Powiecie Pruszkowskim. Oczywiście nie zaczynamy od zera – bardzo dużo jest w sporcie robione. Chodzi tylko o to, żebyśmy się zastanowili, w jaki sposób można to skoordynować i wypracować model, który jeszcze efektywniej zaprocentuje na naszym terenie” – powiedział Starosta Maksym Gołoś w swoim wystąpieniu.

Ważną propozycją złożoną na Kongresie jest powołanie forum dialogu klubów sportowych. Łukasz Borkowski – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie, ale też prezes klubu pływackiego UKS Kapry-Armexim zaproponował podczas spotkania: „Zapraszam przedstawicieli klubów do stworzenia Powiatowej Rady Sportu lub Unii Klubów Powiatu Pruszkowskiego, w ramach której będziemy wspólnie pracować, wpływać na politykę sportową w gminach i realizować swoje pomysły”. Taki system współpracy miałby również pomóc w staraniach o zewnętrzne środki na dofinansowanie sportu.

Podczas Kongresu swoje wystąpienie miała również Rektor Prof. Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki dr Ewa Strupińska-Thor. Pani Rektor, Starosta Maksym Gołoś i Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych Łukasz Borkowski podpisali także umowę o współpracy, dzięki której w szkole przy Gomulińskiego będą prowadzić zajęcia wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Fizycznej i Turystyki. Instytucje mają również współpracować przy organizacji turniejów sportowych.

Kongres Sportu_4Kongres Sportu_1Kongres Sportu_6Kongres Sportu_2Kongres Sportu_3Kongres Sportu_5

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst