Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Trwa nabór wniosków do programu „Niepodległa”

Aktualności, NGO

Do piątku 23 marca 2018 trwa nabór wniosków do kolejnej edycji rządowego programu dotacyjnego „Niepodległa”, przygotowanego na 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Program jest skierowany do samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych.

Program umożliwia pozyskanie dofinansowania na organizację dużych wydarzeń oraz mniejszych inicjatyw, które będą skupiały się na działaniach edukacyjnych, animacyjnych lub popularyzatorskich, takich jak: warsztaty, gry terenowe, questy oraz wykłady, lekcje tematyczne, spacery tematyczne.

Projekty muszą zostać zrealizowane do 20 listopada 2018. Minimalna kwota wnioskowanego dofinansowania to 8 000 zł, maksymalna – 150 000 zł. Wnioskowana kwota nie może przekraczać 85 % budżetu przedstawionego we wniosku.

Szczegółowe informacje o programie oraz zasady przyznawania dotacji można znaleźć pod tym adresem: https://niepodlegla.gov.pl/dotacje/niepodlegla/

Serdecznie zachęcamy organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Pruszkowskiego do włączenia się w przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego program „Niepodległa”.

Organizacje zainteresowane pomocą przy opracowaniu wniosków mogą skorzystać z Punktu Konsultacyjnego prowadzonego przez Stowarzyszenie Jaspis w Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie (ul. Drzymały 5). Punkt jest czynny w każdy wtorek od godz. 18:00 do 20:00. Informacje są udzielane także pod numerem telefonu 509 443 699.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst