Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

27 lutego – Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Aktualności, NGO

Zapraszamy organizacje pozarządowe z Powiatu Pruszkowskiego na spotkanie, które odbędzie się 27 lutego o godzinie 19:00 w Centrum Dialogu Społecznego przy ulicy Drzymały 5 w Pruszkowie. Głównym celem konsultacji będzie integracja organizacji pozarządowych, wymiana doświadczeń oraz rozmowy ze Starostą Maksymem Gołosiem i pracownikami Powiatu zajmującymi się sprawami NGO.

W trakcie spotkania będzie można skonsultować wnioski do złożenia w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych, na którego I etap Powiat Pruszkowski przeznaczył niemal ćwierć miliona złotych. Omówione zostaną także pomysły promowania Trzeciego Sektora w Powiecie Pruszkowskim oraz stworzenia punktu konsultacyjnego w Centrum Dialogu Społecznego, gdzie będzie można uzyskać wsparcie przy pisaniu wniosków i ofert.

Warto podkreślić, że Zarząd Powiatu Pruszkowskiego przykłada dużą wagę do spraw „Trzeciego Sektora”. 10 lutego w Starostwie Powiatowym odbył się Kongres Organizacji Pozarządowych, a na początku roku Pełnomocnikiem Starosty ds. relacji z organizacjami pozarządowymi został Dariusz Jańczy – lokalny działacz społeczny, zaangażowany w takich organizacjach jak Stowarzyszenie Strzelcy Kaniowscy, Mszczonowskie Stowarzyszenie Historyczne, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej czy Stowarzyszenie Strzelcy Rzeczypospolitej. Różnorodność prowadzonej działalności Dariusza Jańczego niewątpliwie wnosi cenne doświadczenie i szeroką perspektywę w spojrzeniu Starostwa Powiatowego na zagadnienia NGO.

Piknik NGO 2016Zdjęcie autorstwa Piotra Tomaszewskiego – Piknik Organizacji Pozarządowych 2016.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst