Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Blisko tysiąc urodzeń w Szpitalu „Na Wrzesinie”

Aktualności, Samorząd

W Szpitalu „Na Wrzesinie” rodzi się coraz więcej dzieci! Aż o 12% wzrosła liczba porodów w porównaniu roku 2017 i 2016, a już teraz w styczniu przyszło na świat 98 kolejnych pociech. Dzięki rozwojowi Szkoły Rodzenia mamy nadzieję na to, że nadal coraz więcej mam będzie decydowało się na poród w naszym szpitalu powiatowym. Wszystkim szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

Dokładnie 973 niemowlęta przyszły na świat w 2017 roku w szpitalu powiatowym. Ten pozytywny trend w skali kraju wynika na pewno z rządowego programu „Rodzina 500 plus”, natomiast lokalnie staramy się go wspierać działającą od października zeszłego roku Szkołą Rodzenia. „Bardzo się cieszę, że w świetle problemów niżu demograficznego, o których tak dużo się mówi w Polsce, szpital „Na Wrzesinie” dostarcza takich pozytywnych informacji, że w naszym Powiecie przychodzi na świat coraz więcej obywateli” – mówi Starosta Maksym Gołoś.

Program edukacyjny Szkoła Rodzenia wspiera przyszłych rodziców – zarówno mamy, jak i ojców – we wspólnych przygotowaniach do porodu. W ramach zajęć, podzielonych na część teoretyczną i praktyczną, eksperci szczegółowo omawiają zagadnienia związane z ciążą, porodem i macierzyństwem. W części praktycznej zaplanowano ćwiczenia wzmacniające i relaksujące.

Ideą stworzenia Szkoły Rodzenia jest zachęcenie ciężarnych kobiet do porodów naturalnych poprzez edukację i profesjonalne przygotowanie – tak, aby przyszła mama była na ten moment w pełni gotowa. Szkoła Rodzenia powstała z inicjatywy Starosty Pruszkowskiego Maksyma Gołosia w 2017 roku.

973 urodzenia w 2017 roku!-3

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst