Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rodzinne Spotkanie Świąteczne w MDK

Aktualności, Kultura

W niedzielę 10 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury w Pruszkowie był wypełniony świąteczną atmosferą i dziecięcą radością. W tym dniu wspólnie z MDK zorganizowaliśmy Rodzinne Spotkanie Świąteczne, na które zaprosiliśmy rodziców z dziećmi z Powiatu Pruszkowskiego. Frekwencja była bardzo duża, a nastrój wyjątkowy.

Na początku wspólnie i w prawdziwie świątecznej atmosferze obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Bałwanek Tico i Królowa Fruncja”. Ta musicalowa opowieść o przyjacielskim i pomocnym bałwanku bawiła i uczyła zarazem. Po zakończeniu przedstawienia do zgromadzonych w sali najmłodszych przybył najprawdziwszy Święty Mikołaj. Udało się nawet zaprosić go do wspólnych gier i zabaw, a każde z dzieci obdarował niewielkim upominkiem. Po tym przyszła jeszcze chwila na wspólne, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem w fotobudce.

Po takiej dawce rozrywki przyszła pora na rzeczy poważniejsze, choć równie ciekawe. Dzieci wzięły udział w świątecznych warsztatach dekorowania bombek i pierników, natomiast rodziców zaprosiliśmy na spotkanie i rozmowę z panią Moniką Gromadzińską-Miszczak – dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pruszkowie. Nasz gość w bardzo przystępny sposób poruszył temat budowania dobrych relacji w rodzinie – tak ważnych szczególnie w okresie świątecznym. Obecni na spotkaniu rodzice byli z tej rozmowy bardzo zadowoleni, podobnie jak ich dzieci, które w tym czasie pod troskliwą opieką animatorów wypracowywały świąteczne ozdoby.

Wszystkim obecnym na spotkaniu serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst