Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Ważny krok w rozwoju e-usług Starostwa

Aktualności

Od godz. 16:00 w piątek 8 grudnia przez cały weekend w siedzibie Starostwa będą prowadzone prace związane z wymianą serwerów. To kluczowy element infrastruktury informatycznej obsługujący wszystkie systemy i oprogramowanie. Jesteśmy w kolejnym etapie prac, który pozwoli na kompleksową cyfryzację urzędu. Prace są konieczne i przyniosą wiele korzyści, jednak z uwagi na ich złożoność na początku przyszłego tygodnia mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze mieszkańców.

Przygotowania do tej operacji trwały już od dawna, a cały proces zmian jest wspierany finansowo ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Nowe serwery będą bardziej wydajne, usprawnią działanie oprogramowania i podniosą bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Ponadto dzięki nim zostanie wdrożony nowy Zintegrowany System Informatyczny Urzędu, który w przyszłości pozwoli na załatwienie wielu spraw mieszkańców (np. rejestracja pojazdów) za pomocą Internetu.

Zaplanowane prace informatyczne obejmą wszystkie wydziały Urzędu, ale utrudnienia dla mieszkańców powinny dotyczyć tylko Wydziału Geodezji do wtorku 12 grudnia (zostanie wstrzymane przetwarzanie prac geodezyjnych, składanie wniosków na naradę koordynacyjną, udostępnianie mapy zasadniczej oraz informacji z rejestru cen i wartości nieruchomości). Ewentualne trudności mogą także wystąpić w kasie Starostwa, dlatego zachęcamy do wcześniejszego wniesienia opłat przy pomocy płatności elektronicznych. Praca w filiach Starostwa Powiatowego będzie przebiegać bez żadnych utrudnień.

Do tej pory udało nam się już m. in. wprowadzić Elektroniczny System Kolejkowy, dzięki któremu można umówić się na wizytę w Starostwie przez Internet oraz wdrożyć płatności internetowe i płatności BLIK. Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego jest kolejnym etapem cyfryzacji Urzędu.

eusługi-grafika

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst