Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

UWAGA! Utrudnienia w rejestracji i przeglądach pojazdów

Aktualności

Jak informowaliśmy w minionym tygodniu Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło dziś zmodernizowany system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Niestety nie wszystkie funkcjonalności działają poprawnie, dlatego prosimy o odłożenie wizyty w naszym urzędzie, jeśli dotyczy ona spraw związanych z rejestracją pojazdu.

W poniedziałek 13 listopada Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło zmodernizowany system informatyczny Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0). W związku z przygotowaniami do jego wprowadzenia  od piątku 10 listopada od godziny 15:00 została całkowicie wstrzymana obsługa w zakresie rejestracji pojazdów. Prace na poziomie centralnym oraz testy w powiatach, które zadeklarowały współpracę z Ministerstwem (również w Starostwie w Pruszkowie) trwały przez całą niedzielę.

Ze względu na to, że integracja dotychczas funkcjonującego systemu informatycznego z systemem CEPiK 2.0 wymaga pełnej migracji danych, większość funkcjonalności nie działa poprawnie. W związku z występującymi problemami, których usunięcie wykracza poza kompetencje powiatu, prosimy Państwa o odłożenie w czasie wizyty w naszym urzędzie, jeśli dotyczy ona spraw związanych z rejestracją pojazdu.

Problemy związane z uruchomieniem systemu CEPiK 2.0 dotyczą także stacji kontroli pojazdów. Żadna ze stacji w powiecie pruszkowskim, ze względu na brak komunikacji z systemem, nie wykonuje na bieżąco badań technicznych pojazdów.

Za utrudnienia przepraszamy! O zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst