Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Szkoła Rodzenia w Szpitalu „Na Wrzesinie”

Aktualności

Edukatorzy z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego i najlepszych warszawskich szpitali położniczych poprowadzą zajęcia w startującej Szkole Rodzenia. Program edukacyjny ma wspierać przyszłe mamy w trakcie ciąży i przygotowywać je do porodu. Konkurs na realizację projektu został rozstrzygnięty, więc chętni rodzice mogą już się zgłaszać na pierwsze zajęcia.

Okres ciąży i poród to szczególny czas w życiu rodziny, ale także wyzwanie dla ciała i psychiki kobiety. Wiele przyszłych mam obawia się porodu i związanych z nim potencjalnych powikłań, a powszechne źródła nie zawsze rzetelnych informacji tylko potęgują lęki. Dlatego Rada Powiatu Pruszkowskiego zdecydowała o stworzeniu szkoły rodzenia, chcąc w ten sposób wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przyszłych rodziców. „Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproponowana przeze mnie idea stworzenia w naszym szpitalu powiatowym szkoły rodzenia spotkała się z akceptacją i przychylnością Radnych Powiatu Pruszkowskiego” – mówi Starosta Maksym Gołoś i dodaje: „Mam nadzieję, że dzięki niej w naszym szpitalu będzie przychodziło na świat jeszcze więcej dzieci. Ostatnio pobity został rekord urodzeń, zatem jestem pełen nadziei, że to tylko początek tak dobrych wiadomości” – dodaje Starosta.

Nauka w Szkole Rodzenia jest bezpłatna. Warunkiem koniecznym podjęcia w niej zajęć jest zameldowanie na terenie Powiatu Pruszkowskiego. Do programu mogą zapisać się kobiety na przełomie 2 i 3 trymestru ciąży wraz ze swymi partnerami. Choć obecność przyszłych ojców nie jest obowiązkowa, to ich wsparcie jest bardzo potrzebne, a wiedza na temat pielęgnacji noworodka zapewne się przyda. Wramach zajęć, podzielonych na część teoretyczną i praktyczną, eksperci szczegółowo omówią zagadnienia związane z ciążą, porodem i macierzyństwem. W części praktycznej zaplanowano ćwiczenia wzmacniające i relaksujące. „Ideą stworzenia Szkoły Rodzenia jest zachęcenie ciężarnych kobiet do porodów naturalnych poprzez edukację i profesjonalne przygotowanie – tak, aby przyszła mama była na ten moment w pełni gotowa” – podsumowuje Dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Sławatyniec.

Chętnych prosimy o zapisy pod numerem telefonu 694 626 944 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Tam można też uzyskać wszystkie informacje organizacyjne.

Szkoła Rodzenia_1

Szkoła Rodzenia_2

Szkoła Rodzenia_3

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst