Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Zdrowa Niedziela w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności

W niedzielę 10 września od godz. 9.00 do 13.00 na placu przy Kościele Św. Kazimierza w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 23) pojawią się specjalne stanowiska medyczne, na których mieszkańcy w każdym wieku sprawdzą swój stan zdrowia, będzie można odbyć konsultacje logopedyczne, psychologiczne bądź uzyskać pomoc w przypadku doświadczania przemocy domowej.

W ten sposób Starostwo chce zachęcać mieszkańców Powiatu do dbania o swoje zdrowie, oraz udzielić informacji, gdzie i jak często powinno się wykonywać badania. W ten sposób chce także namówić do profilaktyki w postaci aktywności fizycznej niezależnie od wieku. Podczas wydarzenia na dziedzińcu Kościoła dla chętnych poprowadzone będą badania profilaktyczne w kierunku astmy, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz chorób serca. Ponadto będzie można uzyskać porady i otrzymać materiały edukacyjne związane z tematyką profilaktyki raka piersi oraz profilaktyki boreliozy przez specjalistów z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie. Będzie można również spotkać się z lekarzami ginekologami i położną oraz uzyskać konsultacje dotyczące laktacji oraz opieki okołoporodowej.
Swoje stanowiska będą miały również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Zespół Ośrodków Wsparcia z Piastowa, gdzie będzie można uzyskać darmową konsultację dla rodziców oraz dzieci, prowadzoną przez psychologów, pedagogów, logopedów, specjalistów od profilaktyki uzależnień i przemocy oraz szeroko pojętego kryzysu.
Kolejnym głównym obszarem działania będzie promocja ratownictwa oraz prowadzenie szkoleń w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i medycznej. Wszystkie szkolenia prowadzone będą przez Dyplomowanych Ratowników Medycznych. Swoje stoisko będą mieli również rehabilitanci, którzy doradzą jakie ćwiczenia należy wykonać aby poprawić sprawność ciała.
Na wydarzenie zaprasza Zarząd Powiatu Pruszkowskiego, Dyrekcja SPZZOZ w Pruszkowie oraz Ksiądz Marian Mikołajczak – Proboszcz Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie. Podziękowania dla Strzelców Rzeczypospolitej za pomoc i wsparcie przy organizacji całego przedsiewzięcia.

medical-563427_960_720

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst