Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pomoc Powiatu Pruszkowskiego dla trzech gmin dotkniętych nawałnicami

Aktualności, Bezpieczeństwo, Samorząd

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Radni jednogłośnie podjęli uchwały o przekazaniu pomocy dla trzech gmin z terenu Województwa Wielkopolskiego, którym zostanie udzielona pomoc w łącznej kwocie 150 000 złotych. Dziś nad ranem Starosta Maksym Gołoś i Wiceprzewodniczący komisji inwestycji i rozwoju gospodarczego Stanisław Dymura wraz z pracownikami Starostwa wyruszyli do wytypowanych gmin w drogę, aby zobaczyć na co przeznaczone zostaną przekazywane fundusze.

Najpierw trafili do Gminy Dominowo, gdzie spotkali się z niezwykle ciepłym przyjęciem i wdzięcznością Wójta Krzysztofa Pautera. Przekazywana gminie kwota 50 000 złotych przeznaczona zostanie na remont jednej z dróg – ważnego szlaku komunikacyjnego, którym codziennie poruszają się zarówno mieszkańcy, jak i gimbus i sprzęt rolniczy. Nawałnicy naruszyła konstrukcję drogi przez co poruszanie się po niej stanowi zagrożenie.

1 2 3

Drugim miejscem, do którego trafi pomoc z Powiatu Pruszkowskiego jest Gmina Niechanowo. Tu kataklizm w szczególności dotknął mieszkańców czterech domów komunalnych, w których mieszka kilkadziesiąt osób, w tym rodziny z dziećmi. We wszystkich czterech budynkach swoje siedziby mają też świetlice wiejskie – ważne miejsca animacji lokalnej społeczności. Nawałnica zerwała poszycia dachowe i kominy i na naprawę tych właśnie szkód trafią przekazywane środki w łącznej kwocie 50 000 złotych.

4 5 6

Ostatni punkt wyjazdu była Gmina Wapno. Pomoc jaką przekazuje Powiat Pruszkowski spożytkowana zostanie na odbudowę dachu lokalnej sali gimnastycznej. Obecnie izolacja pod zniszczoną blachą dachową zbiera wodę, która dewastuje mury praktycznie nowej, bo oddanej w 2013 roku sali. Gmina Wapno liczy 3 tysiące mieszkańców, a sport szczególnie dla młodzieży z tych okolic jest jednym z najważniejszych elementów skupiających lokalną społeczność. Przekazujemy Gminie zarządzanej przez Wójta Zbigniewa Grabowskiego 50 000 zł.

7 8 9

W swoje relacji Radni zaznaczają, że podróżując przez Wielkopolskę widzieli mnóstwo innych miejsc potrzebujących pomocy. Kierowane przez Powiat środki trafiają do Gmin wytypowanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu – jednak byliśmy zapewniani, że żadna z gmin, które ucierpiały przez nawałnice nie pozostaje sama. Jak napisał Starosta Maksym Gołoś: „Musimy się wspierać, zawsze i wszędzie. Brawo Powiat Pruszkowski! Te środki to pomocna dłoń od każdego z naszych mieszkańców!”. Jeszcze wczoraj podczas Sesji Radny Stanisław Dymura słusznie zauważył, że przekazana kwota 150 000 zł to symboliczna złotówka od każdego mieszkańca Powiatu Pruszkowskiego. Pomagamy wszyscy razem!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst