Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Święta Wojska Polskiego w Powiecie Pruszkowskim

Aktualności

Tradycyjnie 15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

W kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Żbikowie odbyła się Msza Święta w intencji żołnierzy. Dziękując im za służbę Wicestarosta Krzysztof Rymuza mówił m.in., że: ” To święto wszystkich pełniących zaszczytną służbę w polskiej armii. Ale za sprawą Wojska Polskiego ten dzień jest też świętem wszystkich Polaków. Świętem narodu, który może żyć w bezpiecznych granicach i ze spokojem patrzeć w przyszłość. To uczucie, które jest bezcenne, i za to dziękuję wszystkim żołnierzom.”

Mszy towarzyszyła oprawa muzyczna przygotowana przez Orkiestrę Dętą Pruszkowianka, która po celebrze dała wspaniały popis swoich umiejętności w koncercie pieśni żołnierskich z różnych okresów. Orkiestrze towarzyszyli Elżbieta Stasiak (sopran) i Mirosław Starz (tenor). Hołd żołnierzom przy tablicy upamiętniającej wydarzenia Bitwy Warszawskiej 1920 roku złożyli przedstawiciele lokalnych władz, jednostek i organizacji w tym: Powiat Pruszkowski, Gmina Raszyn, Miasto Pruszków, Muzeum Dulag 121, Straż Pożarna, Straż Miejska, Hufiec Pruszków, PiS Pruszków i Samorządowe Porozumienie Pruszkowa.

Składamy podziękowania za obecność pocztów sztandarowych: Światowego Związku Żołnierzy AK, Gminy Michałowice, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Strzelcom Rzeczypospolitej i ZHP. Szczególne podziękowania kierujemy do Strzelców RP za pełnienie warty honorowej pod tablicą.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst