Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Szpital Powiatowy z nowym sprzętem

Aktualności

Szpital Powiatowy w Pruszkowie otrzymał dziś nowy sprzęt. Nowoczesny kardiomonitor przede wszystkim wesprze pracę lekarzy i personelu medycznego w opiece nad pacjentami przebywającymi w Dziale Intensywnej Terapii. Sprzęt trafił do szpitala dzięki pracy i ofiarności Fundacji Pomocy Służbie Zdrowia.

Fundacja za sprawą wsparcia otrzymywanego w ramach przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowych zebrała środki w wysokości ponad 30.000 zł, które przeznaczyła na zakup aparatury medycznej, która teraz będzie wspomagała prace szpitala na wrzesinie. Jak mówiła podczas przekazania urządzenia Prezes Fundacji Pomocy Służbie Zdrowia Danuta Drygas: „Szpital powiatowy jest jedyną placówką państwową w Pruszkowie i myślę, że czujemy sentyment do własnego miasta i własnego państwowego szpitala stąd to całe wyposażenie idzie do szpitala powiatowego”. Cała kwota potrzebna do zakupu sprzętu została zebrana dzięki ofiarności mieszkańców Pruszkowa. Urządzenie będzie służyło wszystkim mieszkańcom na co dzień. Na spotkaniu byli obecni również członkowie Zarządu Powiatu Pruszkowskiego – Starosta Maksym Gołoś, Wicestarosta Krzysztof Rymuza i Członek Zarządu Ewa Borodzicz. Starosta zabierając głos mówił m.in. o tym, że „sprawy szpitala Radni i Zarząd traktują jako priorytetowe. Cieszymy się z tego, że mamy możliwość partycypowania w procesie poprawy pracy szpitala.” Podziękował również Fundacji za wsparcie udzielane szpitalowi szczególnie powiatowemu, zaznaczając przy tym, że każda placówka ochrony zdrowia jest ważna i zasługuje na szczególną uwagę.

Jak wspominał Dyrektor Szpitala Powiatowego Tomasz Sławatyniec tego typu wyposażenie jest wręcz koniecznością: „Bez tego nowoczesna opieka medyczna nad pacjentem w stanie zagrożenia życia nie jest możliwa, podobnie jak wszystkich pacjentów po stanach pooperacyjnych”.

To nie pierwszy zakup dokonany przez Fundację. Jak do tej pory przez lata swojej działalności wspomogła Szpital zakupem sprzętu o wartości ok. 500.000 złotych. To m.in. magnetotroniki, kolonoskop, dwa aparaty do EKG i wiele więcej. Fundacja przy tej okazji apeluje o wsparcie jej działań za sprawą przekazywania 1% podatku na rzecz jej działalności.

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst