Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwsze w tym roku konsultacje społeczne z NGO za nami

Aktualności

Starosta Maksym Gołoś spotkał się w Centrum Dialogu Społecznego z 17 przedstawicielami organizacji pozarządowych, aby podsumować miniony rok i porozmawiać o wspólnych planach na zbliżający się 2018 rok.

Za nami pierwsze w tym roku konsultacje społeczne dotyczące projektu rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w roku 2018. Co najważniejsze spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem co potwierdza po raz kolejny dobrze układającą się współpracę pomiędzy NGO, a powiatem. Spotkanie prowadził Starosta Maksym Gołoś, który bezpośrednio trzyma pieczę nad współpracą z organizacjami. Na spotkaniu w Centrum Dialogu Społecznego pojawiło się 17 przedstawicieli lokalnych NGO, aby wspólnie dyskutować nad potrzebami i kształtem kolejnego roku współpracy. Punktem wyjścia do rozmowy było podsumowanie pierwszej tury przeprowadzonych w tym roku konkursów na realizację zadań publicznych przez NGO. Na ten cel Zarząd Powiatu Pruszkowskiego przyznał 131 000 złotych z dostępnych 211 500 złotych. Pozostałe środki w kwocie 80 500 złotych będą rozdysponowane w drugiej turze. Termin składania wniosków o to dofinansowanie upłynął 12 czerwca. Jego rozstrzygnięcie nastąpi do 10 lipca, a realizacja w drugiej połowie 2017 roku.

Nadal czekamy na głosy, wnioski i opinie organizacji pozarządowych dotyczące przyszłorocznego planu pracy. Poprawki i wnioski do projektu można przesyłać do 30 czerwca bezpośrednio do pracownika odpowiedzialnego za współpracę z NGO Renaty Białoszewskej na adres mailowy: rbialoszewska@powiat.pruszkow.pl.

Raz jeszcze dziękujemy za udział w konsultacjach i zapraszamy na kolejne już we wrześniu.

pobierz prezentację

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst