Eliminacje powiatowe XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Aktualności, Edukacja i sport, Kultura

Powiatowa Komisja Konkursowa 4 maja 2017 roku rozstrzygnęła eliminacje powiatowe XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – pod hasłem: „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.  

W skład Komisji wchodzili:

  • Alina Dorada – Krawczyk – artysta plastyk, instruktor plastyki w Młodzieżowym Domu  Kultury w Pruszkowie; przewodnicząca komisji;
  • Danuta Parys – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie; członek komisji;
  • Waldemar Pielat – Kierownik Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszkowie; członek komisji;
  • Sławomira Janicka – Główny Specjalista Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie; sekretarz komisji;
  • mł. bryg. Adam Jokiel – Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, członek komisji;

Celem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji, jaką jest Państwowa Straż Pożarna oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa w codziennym życiu, jak również ukazanie strażaków – ratowników w codziennych działaniach.

Do etapu wojewódzkiego Powiatowa Komisja Konkursowa zakwalifikowała:

I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce –  Kacper Skoczek uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

II miejsce – Hanna Andrzejewska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 im. M. Konopnickiej
w Pruszkowie.

III miejsce – Kuba Wielgaszewski uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Curie – Skłodowskiej w Piastowie.

Wyróżnienia: Natalia Binaszek uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. J. Piłsudskiego
w Pruszkowie, Hanna Stępień uczennica Szkoły Podstawowej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Curie – Skłodowskiej w Piastowie.

II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Wiktoria Ogrodowczyk uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. T. Kościuszki
w Zespole Szkół Nr 1 w Brwinowie.

II miejsce – Olivia Smolak uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 im. M. Konopnickiej
w Pruszkowie.

III miejsce – Sandra Pawłowska uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. M. Curie – Skłodowskiej w Piastowie.

Wyróżnienia: Katarzyna Kogucik uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 im. S. Staszica  w Piastowie, Adam Kidziński – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

III grupa – uczniowie gimnazjów

I miejsce – Kacper Ponder uczeń Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

II miejsce – Olga Kutyło uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierzy Armii Krajowej
w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

III miejsce – Aleksandra Trochimowicz uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie.

IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-
-wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 r. ż.)

I miejsce – Jakub Koziarski uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

II miejsce – Norbert Dziwanowski uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

III miejsce – Martyna Gajewska uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Ks. Jana Twardowskiego w Pruszkowie.

pobierz rysunki grupy I

pobierz rysunki grupy II

pobierz rysunki grupy III

pobierz rysunki grupy IV

autor: Edyta Nowak