Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Muzyczne lato z Pruszkowianką

Aktualności

Zapowiada się ciepłe i rytmiczne lato w Powiecie Pruszkowskim. Już w najbliższą niedzielę, 11 czerwca, o godzinie 16:00 odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Muzyczne lato z Pruszkowianką.

Niedzielne koncerty zawsze odbywać się będą o tej samej godzinie na letniej scenie Młodzieżowego Domu Kultury w Parku Kościuszki. W ten sposób Powiat Pruszkowski pragnie umilić wakacyjne popołudnia wszystkim mieszkańcom. Muzycznych wrażeń każdorazowo dostarczy Orkiestra Dęta Pruszkowianka, która zaprezentuje słuchaczom swój bogaty repertuar muzyki rozrywkowej.

Orkiestra swoją działalnością promuje spędzanie wolnego czasu na wspólnym muzykowaniu. W składzie Pruszkowianki grają artyści amatorzy w wieku od 5 do 76 lat. Muzykują całe wielopokoleniowe rodziny. Repertuar Orkiestry obejmuje niemal wszystkie gatunki muzyczne – od muzyki poważnej poprzez muzykę ludową, religijną i patriotyczną po piosenkę biesiadną i współczesne przeboje goszczące na listach stacji radiowych. Pruszkowianka prowadzi od podstaw zajęcia nauki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych, obejmujące m.in. granie solowe i zespołowe. Od marca tego roku przy Orkiestrze działa  dziewczęca grupa taneczno-marszowa Mażoretki.

Harmonogram Muzycznego lata z Pruszkowianką:

11 czerwca godz. 16:00

9 lipca godz. 16:00

6 sierpnia godz. 16:00

13 sierpnia godz. 16:00

20 sierpnia godz. 16:00

27 sierpnia godz. 16:00

Serdecznie zapraszamy!

Patronem medialnym wydarzeń jest POP Radio 92.8.

Autor: Katarzyna Szwech-Piotrowska

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst