Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Dnia Flagi dobiegły końca!

Aktualności

We wtorek, 2 maja, mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego wspólnie świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W pierwszym powiatowym biegu z tej okazji wystartowało ponad 200 biegaczy!

Obchody Dnia Flagi rozpoczęły się o godzinie 15:00 pod Starostwem Powiatowym, przy ul. Drzymały 30. Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś przywitał zgromadzonych gości i podkreślił istotę majowych świąt, w tym Dnia Flagi. „Jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze Polski są nierozerwalnie związane z dziejami historycznymi naszego narodu.” – powiedział Starosta. Uwieńczeniem uroczystości było wciągnięcie flagi Polski na maszt w asyście honorowej Strzelców Rzeczpospolitej.

Po części oficjalnej wszyscy, wraz z orkiestrą i debiutującymi w tym dniu mażoretkami, przemaszerowali ulicami miasta do Parku Sokoła, w którym odbył się pierwszy Powiatowy Bieg Flagi na symbolicznym dystansie 2004 metrów. To właśnie w 2004 roku na mocy ustawy wprowadzone zostało Święto Falgi. Olbrzymie zaangażowanie współorganizatorów – Strzelców Rzeczypospolitej i Parkrun Pruszków na czele z Januszem Wiśniewskim – przyniosło zasłużone efekty. W biegu wystartowało ponad 200 biegaczy. Biegli starsi i młodsi, zaprawieni w bojach i nowicjusze, osoby niepełnosprawne, radni, policjanci i strażacy. Jedni szybko, inni wolniej, truchtem, a nawet spacerem, byle tylko razem dotrzeć do celu i uczcić Dzień Flagi. Na mecie wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz pokrzepiającą przekąskę. Na zakończenie Pruszkowianka dała koncert dla licznie zgromadzonej publiczności na letniej scenie Pałacyku Sokoła. „Cała uroczystość miała charakter godny i pogodny, a radosny nastrój majowego święta udzielił się wszystkim.” – tak obchody Dnia Flagi podsumował jeden z  mieszkańców Pruszkowa.

Poniżej prezentujemy wyniki biegaczy! Ponadto osoby, które omyłkowo zabrały ze sobą tokeny z kodami kreskowymi, prosimy o ich zwrot do pokoju 403 w Starostwie Powiatowym.

wyniki biegaczy Powiatowego Biegu Flagi

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst