Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rusza powiatowa Akademia Społecznie Aktywnych 2017

Aktualności

19 marca 2017 r. w powiatowym Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie rusza tegoroczna edycja cyklu szkoleń dla organizacji pozarządowych realizowanych pod znanym z ubiegłego roku hasłem „Akademii Społecznie Aktywnych”. Cykl szkoleń organizowany w tym roku rozpocznie warsztat pt. „Lider autorytarny i nieautorytarny”, w ramach którego społecznicy z terenu powiatu będą mogli zgłębić tajniki umiejętnego budowania autorytetu społecznego lidera.

Program Akademii Społecznie Aktywnych rozpoczęty przez Powiat Pruszkowski w roku ubiegłym spotkał się z bardzo dużą aprobatą środowisk organizacji pozarządowych we wszystkich okolicznych gminach. Szkolenia i warsztaty organizowane w ramach Akademii mają za zadanie przybliżyć społecznikom z organizacji oraz liderom społecznych grup nieformalnych szereg zagadnień związanych z formalnym, organizacyjnym i merytorycznym zakresem działań społecznych.  W tym roku organizatorzy szkoleń postanowili skupić się na trzech niezwykle ważnych aspektach działalności organizacji pozarządowych:

 • tzw. „miękkich” umiejętnościach budowania i zarządzania zespołem ludzi, rozwiązywania konfliktów wewnątrz grupy oraz umiejętności negocjacyjnych;
 • finansami organizacji pozarządowej;
 • komunikacją medialną organizacji pozarządowej (m.in. tworzenie komunikatów prasowych, wystąpienia publiczne, kontakty z mediami).

Warsztaty mają charakter otwarty i bezpłatny. Mogą wziąć w nich udział zarówno przedstawiciele organizacji pozarządowych, jak i członkowie grup nieformalnych, czy też aktywni mieszkańcy planujący budowę nowego środowiska społecznego. Warsztaty i szkolenia odbywać się będą w tym roku zawsze w środy, jeden lub dwa razy w miesiącu – godzina rozpoczęcia  17.30.  Stałym miejscem spotkań Akademii będzie lokal powiatowego Centrum Dialogu Społecznego w Pruszkowie przy ul. Drzymały 5
A oto lista tematów pozostałych tegorocznych warsztatów:

 • Budowanie zespołu, komunikacja wewnątrz grupy, rozwiązywanie konfliktów
 • Podstawy finansów organizacji pozarządowej. Prawa, obowiązki, możliwości, zagrożenia.
 • Wszystkie źródła finansowania działalności organizacji pozarządowej. Prawo, zasady, przykłady
 • Co robić, gdy organizacja nie ma księgowego. Zasady samodzielnego prowadzenia księgowości w organizacji pozarządowej
 • Organizacja pozarządowa realizuje wydarzenie. Dokumentacja finansowa – zasady, przykłady, praktyka
 • Organizacja pozarządowa stara się o dotację. Kosztorys, dokumentacja, rozliczenie dotacji
 • Sprawozdanie finansowe organizacji. Zasady, obowiązki, przykłady.
 • Wizerunek lidera organizacji. Wystąpienia publiczne
 • Budowanie pozytywnego wizerunku organizacji. Kontakty z mediami.

W tym roku Akademia Społecznie Aktywnych realizowana jest przez stowarzyszenie Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Pruszkowskiego wraz ze Stowarzyszeniem „Szansa” z Brwinowa. Realizowany projekt jest dofinansowywany ze środków Powiatu Pruszkowskiego w ramach otwartego konkursu ofert.

aktywni spolecznie.plakat

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst