Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rak nie boli! Zbadaj się!

Aktualności

Regularne kontrolowanie stanu zdrowia może uchronić nas przed niebezpiecznymi zmianami chorobowymi. Rak nie boli, a nawet w pierwszym jego stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany, gdy jest już za późno. SPZ ZOZ Szpital Powiatowy w Pruszkowie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zaprasza Panie w wieku 50 – 65 lat na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach profilaktyki raka piersi.

To jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych wśród kobiet. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która pozwala na rozpoznanie i wykrycie choroby we wczesnym jej stadium, co zwiększa szanse na całkowity powrót do zdrowia. Mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi. Polega na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich, które pozwalają na wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych – milimetrowych guzków czy innych nieprawidłowości. Podczas badania wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie, które jest nie większe niż przy rentgenie zęba, więc nie ma się czego obawiać. Trwa to tylko kilka minut. W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku kobieta zostaje od razu skierowana na specjalistyczny etap programu, w którym będzie wykonana dalsza diagnostyka zmian.

Badania będą wykonywane u kobiet, u których wystąpił rak piersi wśród członków rodziny
(u matki, siostry lub córki) lub obecne są mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA.

W sprawie umówienia terminu badania prosimy o kontakt z Rejestracją Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu Powiatowym w Pruszkowie przy ul. Armii Krajowej 2/2, numer telefonu: 22 758 81 86

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst