Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Kwalifikacja wojskowa zakończona!

Aktualności

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Pruszkowskim. W sumie przed Powiatową Komisją Kwalifikacyjną stanęło 679 osób. W gronie tym znalazło się także 11 kobiet.

Przed Powiatową Komisją Lekarską, która orzekała o zdolności do czynnej służby wojskowej zgłaszających się kandydatów i nadawała właściwą kategorię przydatności stanął rocznik 1998. W sumie przed  komisją stawiło się 679 osób, w tym 668 mężczyzn i 11 kobiet. Stawiennictwo wyniosło 99%. Tylko gminy Piastów, Raszyn i Nadarzyn mogą pochwalić się pełnym stawiennictwem osób wezwanych do kwalifikacji wojskowej.

Aż 87% badanych otrzymało kategorię „A”, oznaczającą pełną zdolność do służby wojskowej. Kategoria D, czyli niezdolny do służby wojskowej w czasie pokoju, przyznana została zaledwie 11%, a kategorię E, świadczącą o całkowitej niezdolności do służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny, otrzymało 2% – mówi Waldemar Pielat, Kierownik Zespołu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Prace komisji przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst