Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pozimowe naprawy dróg powiatowych

Aktualności

Za nami zima, która jak co roku wyrządziła sporo ubytków na drogach powiatowych . By drogi nie przypominały „szwajcarskiego sera” już od 7 grudnia trwają intensywne prace i remonty. Na zlecenie powiatu do końca marca załatano dziury o łącznej powierzchni 4383 m2 za kwotę prawie 186 tysięcy złotych.

Mimo, że zima była łagodna  na drogach pojawiło się sporo ubytków. Te nie tylko negatywnie wpływają na komfort jazdy, ale mogą być również przyczyną uszkodzenia opon, felg czy elementów zawieszenia pojazdów. „Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, więc staraliśmy się jak najszybciej usunąć  największe i najbardziej niebezpieczne ubytki na drogach całego Powiatu Pruszkowskiego” – wyjaśnia Starosta Maksym Gołoś.

Przez cały ten czas usuwane są wszystkie mniejsze i nowo powstałe ubytki. „Pogoda była i jest sprzyjająca, dlatego prace naprawcze po zimie mogliśmy zacząć dość szybko i nadal je kontynuujemy.” –  zapewnia odpowiadający za drogi Członek Zarządu Mirosław Chmielewski. „Jeśli mieszkańcy zauważą na drogach powiatowych ubytki jeszcze nie załatane mimo prowadzonych remontów uprzejmie prosimy o zgłaszanie tego do pracownika Wydziału Infrastruktury i Ochrony Środowiska” – podkreśla. Umowa z firmą zajmującą się remontami dróg powiatowych została podpisana na cały rok, więc do końca grudnia można zgłaszać wszelkie uwagi.

Wykonanie remontu na dzień dzisiejszy można szacunkowo określić w procentach: gmina Nadarzyn 75 % – naprawiono nawierzchnie dróg między innymi na ulicach Pruszkowskiej, Grodziskiej, drogi 3101W Rozalin – Młochów, Krakowiany 3103;  w Piastowie 55 % – ulice Bohaterów Wolności, Aleja Tysiąclecia, Reja, Piłsudskiego czy Dworcowa; Pruszków 65% – ulice Warsztatowa, Broniewskiego, Powstańców, 3 Maja, Sienkiewicza – Staszica,  czy Gomulińskiego;  gmina Brwinów 50 % – ulice Wilsona, Słoneczna i Kasztanowa w Żółwinie, Piłsudskiego, Koszajec droga 3110 W;  w Raszynie wykonanie w 70 % – Droga Hrabska, Falencka, Długa, Sękocińska oraz Michałowice w 60 % – ulice Marii Dąbrowskiej,  Główna, Komorowska, Polna i Pruszkowska.

Kontakt do pracownika WIOŚ: (22) 738-15-57

 

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst