Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Święto w „Kościuchu”

Aktualności

W południe 23 marca rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Patrona szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie.

Wspólnie z uczniami i nauczycielami w uroczystości udział wzięli Maksym Gołoś Starosta Pruszkowski, Krzysztof Rymuza Wicestarosta, Mirosława Śliwińska Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu Pruszkowskiego oraz dyrektorzy i młodzież z pruszkowskich gimnazjów.

Po części oficjalnej nastąpił moment wręczania nagród za najlepszą piosenkę, film, hasło oraz bajkę promujące szkołę. Również laureaci konkursu matematycznego dla gimnazjalistów „O szablę Kościuszki” oraz ortograficznego „Ortografia na medal” otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo. Etap powiatowy odbywał się pod Honorowym Patronatem Starosty Pruszkowskiego, etap wojewódzki Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Warto nadmienić, że uczennica klasy 3e – Marta Kostrzewska – została laureatką pierwszego miejsca XVII Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego, którego finał odbył się w sobotę – 11 marca. Natomiast dwoje pozostałych uczestników z LO – Aleksandra Orzeszek (kl. 2e) i Wojciech Bogucki (3d) – otrzymało tytuł finalisty.

To naprawdę nie był łatwy konkurs, zważywszy na to, że poza znajomością reguł ortograficznych, należało się wykazać również wiedzą z zakresu gramatyki i frazeologii.

Na Święcie „Kościucha” nie zabrakło również dobrej zabawy – szczególnie przy znakomitych występach uczniów.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży i serdecznie Wam gratulujemy!!!

 

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst