Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Porozmawiajmy o Pruszkowie” – pierwsze z cyklu spotkań z mieszkańcami

Aktualności

Ponad 160 osób wzięło wczoraj wieczorem udział w pierwszym z cyklu spotkań Maksyma Gołosia, Starosty Pruszkowskiego, z mieszkańcami Pruszkowa i Powiatu, którego gościem specjalnym był Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Równo o godzinie 18:00 rozpoczęło się otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców Pruszkowa i Powiatu. Nie miało ono z góry ustalonej agendy. Zakres tematyczny wyznaczyli uczestnicy. Pierwsza część spotkania przebiegła głównie pod hasłem „reformy edukacji”, wiążących się z nią zmian w szkołach, kwestii dotyczących pracy dla nauczycieli oraz ogólnych obaw przed tym, co czeka rodziców, uczniów i szkoły po jej pełnym wprowadzeniu. Wiele z kwestii udało się wyjaśnić. Przede wszystkim wskazano na obowiązki leżące po stronie samorządów, jak choćby zatrudnianie nauczycieli. Drugim najważniejszym tematem spotkania była ustawa metropolitalna. Z uwagi na to, że temat był bardzo szeroko podejmowany w mediach, narosło wokół niego wiele kontrowersji. Maksym Gołoś, Starosta Pruszkowski, podkreślił, iż warto spojrzeć na realia i zdać sobie sprawę z tego, że już teraz tworzymy wspólnie z Warszawą jeden organizm. Warto również to, co jest faktem ubrać w ramy prawne, które pozwolą nam lepiej żyć. Ponadto podczas spotkania omówione zostały kwestie dotyczące funkcjonowania transportu publicznego oraz szpitala powiatowego.

Wczorajsze wydarzenie było pierwszym z cyklu spotkań pod hasłem „Porozmawiajmy o Pruszkowie”. Zarówno organizatorzy, jak i mieszkańcy zadeklarowali chęć udziału w kolejnych, szczególnie z uwagi na jego otwartą formułę.
 FullSizeRender 5 FullSizeRender 6
Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst