Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwszy dzwonek w nowym Zanie

Aktualności

Zakończył się pierwszy etap budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana w Pruszkowie. 1 marca, punktualnie o godzinie 8:00, rozbrzmiał pierwszy dzwonek, a uczniowie odebrali klucze do swoich szafek.

Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana doczekało się nowoczesnego budynku edukacyjnego. Do dyspozycji uczniów oddano 14 w pełni wyposażonych sal dydaktycznych, w tym m.in. dwie pracownie komputerowe z 85 komputerami, dwie językowe, pracownię fizyki, chemii i plastyki, a także bibliotekę, sklepik oraz wielofunkcyjny centralny hol z przestrzenią wypoczynkową. W nowym budynku szkoły znalazło się też specjalne miejsce dla samorządu uczniowskiego, a nawet absolwentów szkoły. To nie koniec prac na placu budowy: „Można powiedzieć, że jesteśmy na jej półmetku. Po przeprowadzce uczniów do nowego budynku jeszcze dziś ruszamy z rozbiórką starego budynku. W jego miejsce powstanie hala sportowa” mówi Maksym Gołoś, Starosta Pruszkowski. „Dopiero w listopadzie 2017 roku po faktycznym zakończeniu budowy będziemy mogli wziąć głęboki oddech i powiedzieć w pełni oto nowe Liceum Zana” – dodaje Wicestarosta Krzysztof Rymuza.

1 marca o 8:00 rozbrzmiał pierwszy dzwonek, a uczniowie w drodze na lekcje musieli odebrać jeszcze klucze do swoich indywidualnych szafek. Klucze do nich wraz z życzeniami samych sukcesów i okolicznościowymi brelokami na pamiątkę tego dnia przekazywali swoim uczniom nauczyciele i Zarząd Powiatu. Nowa szkoła nie tylko będzie miejscem gdzie uczniowie będą zdobywać wiedzę, ale co równie ważne  pomoże realizować ich pasje i zainteresowania. „Cieszymy się z tego co udało się zrobić już teraz, zabieramy się do dalszej pracy i z niecierpliwością czekamy na zakończenie budowy w listopadzie kiedy będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie aktualnych i dawnych uczniów, aby oficjalnie otworzyć nową szkołę” – podsumowuje Starosta Gołoś.

 

DSC_1659

DSC_1673DSC_1705

DSC_1747

 

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst