Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Daj się ponieść wyobraźni!Zapraszamy na Pruszkowski Weekend Fantastyki

Aktualności

Fanów gier planszowych, strategicznych, karcianych, miłośników fantastyki i całe rodziny zapraszamy na pierwszy Pruszkowski Weekend Fantastyki. Wspólnie dajmy się ponieść wyobraźni w weekend 4 i 5 marca na terenie MOS w Pruszkowie!

Na wszystkich odwiedzających tego dnia Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy Gomulińskiego 4 w Pruszkowie czekać będzie moc atrakcji. W otwartej strefie gier przygotowanych przez wydawców planszówek dostępnych będzie do wypróbowania dziesiątki tytułów. Gry dla dzieci, rodzinne, strategiczne, znane klasyki i zupełne nowości – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.  Ponadto w  trakcie imprezy odbywać się będą interaktywne pokazy gier planszowych i figurkowych.

Pruszkowski Weekend Fantastyki będzie miał swój wymiar turniejowy. W programie przewidziane są między innymi turnieje szalenie popularnej na całym świecie karcianki Magic the Gathering. Turniej w Pruszkowie jest etapem eliminacji, których zwycięzca weźmie udział w rozgrywkach organizowanych w USA. Tam zmierzy się z najlepszymi graczami z całego świata. W sobotę rozpocznie się również pierwsza edycja dwudniowych Drużynowych Mistrzostw Warszawy w grę X-wing. W chwili przerwy można skorzystać ze strefy foodtrucków gdzie na wszystkich będzie czekać mnóstwo wybornego jedzenia. Przez cały dzień. Wstęp na imprezę jest bezpłatny dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej, kreatywnej zabawy! Mamy nadzieję, że wraz z nami dacie się ponieść fantazji!

Pruszkowski Weekend Fantastyki organizowany jest przez Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków pod Honorowym Patronatem Starosty Pruszkowskiego.

Harmonogram imprezy:

Sobota

8.00 – 9.30 — Uruchomienie stref, gastronomii oraz rejestracja uczestników turniejów płatnych
9.30 – 23.00 — Turnieje 'Magic the Gathering’ – dzień pierwszy (eliminacje na niedzielę, turniej w formacie Modern oraz turniej prekwalifikacyjny)
9.30 – 20.00 — I dzień Mistrzostw Warszawy w grę X-wing
9.30 – 20.00 — Strefa rodzinna, pokazy gier oraz rozgrywki turniejowe wydawców gier
Niedziela

8.00 – 9.30 — Uruchomienie wszystkich stref, gastronomii oraz rejestracja uczestników turniejów płatnych
9.30 – 23.00 — turnieje 'Magic the Gathering’ – dzień drugi (w tym główny turniej kwalifikacyjny na turniej do USA i turniej prekwalifikacyjny na kolejny sezon cyklu ProTour), rozdanie nagród.
9.30 – 18.00 — II dzień Mistrzostw Warszawy w grę X-wing i rozdanie nagród
9.30 – 18.00 — Strefa rodzinna, pokazy gier oraz rozgrywki turniejowe wydawców gier (ciąg dalszy)

 

 

Pruszkowski weekend fantastyki.2psd

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst