Daj się ponieść wyobraźni!Zapraszamy na Pruszkowski Weekend Fantastyki

Aktualności

Fanów gier planszowych, strategicznych, karcianych, miłośników fantastyki i całe rodziny zapraszamy na pierwszy Pruszkowski Weekend Fantastyki. Wspólnie dajmy się ponieść wyobraźni w weekend 4 i 5 marca na terenie MOS w Pruszkowie!

Na wszystkich odwiedzających tego dnia Międzyszkolny Ośrodek Sportowy przy Gomulińskiego 4 w Pruszkowie czekać będzie moc atrakcji. W otwartej strefie gier przygotowanych przez wydawców planszówek dostępnych będzie do wypróbowania dziesiątki tytułów. Gry dla dzieci, rodzinne, strategiczne, znane klasyki i zupełne nowości – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.  Ponadto w  trakcie imprezy odbywać się będą interaktywne pokazy gier planszowych i figurkowych.

Pruszkowski Weekend Fantastyki będzie miał swój wymiar turniejowy. W programie przewidziane są między innymi turnieje szalenie popularnej na całym świecie karcianki Magic the Gathering. Turniej w Pruszkowie jest etapem eliminacji, których zwycięzca weźmie udział w rozgrywkach organizowanych w USA. Tam zmierzy się z najlepszymi graczami z całego świata. W sobotę rozpocznie się również pierwsza edycja dwudniowych Drużynowych Mistrzostw Warszawy w grę X-wing. W chwili przerwy można skorzystać ze strefy foodtrucków gdzie na wszystkich będzie czekać mnóstwo wybornego jedzenia. Przez cały dzień. Wstęp na imprezę jest bezpłatny dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej, kreatywnej zabawy! Mamy nadzieję, że wraz z nami dacie się ponieść fantazji!

Pruszkowski Weekend Fantastyki organizowany jest przez Społeczne Stowarzyszenie Forum Pruszków pod Honorowym Patronatem Starosty Pruszkowskiego.

Harmonogram imprezy:

Sobota

8.00 – 9.30 — Uruchomienie stref, gastronomii oraz rejestracja uczestników turniejów płatnych
9.30 – 23.00 — Turnieje 'Magic the Gathering' – dzień pierwszy (eliminacje na niedzielę, turniej w formacie Modern oraz turniej prekwalifikacyjny)
9.30 – 20.00 — I dzień Mistrzostw Warszawy w grę X-wing
9.30 – 20.00 — Strefa rodzinna, pokazy gier oraz rozgrywki turniejowe wydawców gier
Niedziela

8.00 – 9.30 — Uruchomienie wszystkich stref, gastronomii oraz rejestracja uczestników turniejów płatnych
9.30 – 23.00 — turnieje 'Magic the Gathering' – dzień drugi (w tym główny turniej kwalifikacyjny na turniej do USA i turniej prekwalifikacyjny na kolejny sezon cyklu ProTour), rozdanie nagród.
9.30 – 18.00 — II dzień Mistrzostw Warszawy w grę X-wing i rozdanie nagród
9.30 – 18.00 — Strefa rodzinna, pokazy gier oraz rozgrywki turniejowe wydawców gier (ciąg dalszy)

 

 

Pruszkowski weekend fantastyki.2psd

 

Skip to content