Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

MiNI Akademia Matematyki w Pruszkowie

Aktualności, Edukacja i sport

W sobotę, 4 lutego 2017 roku w Pruszkowskim LO im. Tadeusza Kościuszki  startuje projekt MiNI Akademia Matematyki w Pruszkowie, realizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, pod Honorowym Patronatem Starosty Pruszkowskiego Maksyma Gołosia.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, wyszukiwanie młodych talentów, rozwijanie wyobraźni geometrycznej, przestrzennej i dynamicznej oraz pokazywanie użyteczności matematyki na co dzień.

W sobotę 4 lutego o godz. 10:00 odbędzie się wykład inauguracyjny pt. Kolorowanie płaszczyzny i sieci radiowe”, który wygłoszą:

dr Konstanty Junosza-Szaniawski – Prodziekan Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i mgr Krzysztof Węsek.

Po wykładzie uczestnicy wydarzenia wezmą udział w warsztatach – oddzielnie dla gimnazjalistów i dla licealistów. Uczestnictwo w nich wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez stronę Politechniki Warszawskiej pod adresem: http://kosciuch.mini.pw.edu.pl/, w zakładce: ZAJĘCIA. Instrukcja do zapisów znajduje się w zakładce: ZAPISY.

UWAGA! Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona!

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst