Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Orszak Trzech Króli w Pruszkowie

Aktualności

W piątek 6 stycznia 2017 roku po raz pierwszy ulicami Pruszkowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Mimo siarczystego mrozu i przenikliwego wiatru orszak dotarł do stajenki, a w nim setki mieszkańców miasta i całego Powiatu Pruszkowskiego.

Orszak Trzech Króli to tradycyjny element obchodów Święta Objawienia Pańskiego, zwanego świętem Trzech Króli. W tym roku po raz pierwszy, pod hasłem „dobro i pokój”, przeszedł ulicami Pruszkowa. Wyruszył o godzinie 12:00 spod stacji uzdatniania wody przy ul. Lipowej i dotarł do stajenki usytuowanej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Parku Kościuszki.

Orszak poprowadzili trzej królowie: Kacper symbolizujący Europę – na czele orszaku czerwonego, Melchior symbolizujący Azję – na czele orszaku zielonego i Baltazar symbolizujący Afrykę – na czele orszaku niebieskiego. Na trasie mieszkańcy wspólnie kolędowali i odgrywali sceny tematyczne, można było między innymi spotkać diabły i anioły. Na koniec wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się gorącą grochówką i bigosem.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli były pruszkowskie parafie, którym wsparcia udzieliły władze samorządowe. W przemarszu Starostwo Powiatowe reprezentowali Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś oraz Wicestarosta Krzysztof Rymuza.

1

2

3

4

5

 

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst