Uprzejmie zapraszamy na XLV sesję Rady Powiatu Pruszkowskiego, która odbędzie się 29 maja 2018 r. o godz. 17:00 w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30 (sala konferencyjna IV piętro).

Zachęcamy do udziału w Pikniku Medycznym „Zdrowa niedziela w Powiecie Pruszkowskim”, który odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. w godz. 9:00-14:00 przy Kościele św. Kazimierza w Pruszkowie (ul. Kraszewskiego 23).

Podczas odbywającego się w Katowicach jubileuszowego X Europejskiego Kongresu Gospodarczego Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś został wyróżniony tytułem Samorządowca Roku 2017 w kategorii Starostów. W głosowaniu wzięło udział ponad 270 tysięcy czytelników Portalu Samorządowego, organizatora plebiscytu.

Informujemy, że w czwartek 10 maja oraz piątek 11 maja 2018 r. w godzinach 9:00-16:00 zostanie przeprowadzona konserwacja systemów alarmowania i ostrzegania ludności w Pruszkowie i Piastowie. Sprawdzana będzie również ich integracja z systemem powiatowym. W ramach prowadzonych prac zostaną przetestowane syreny poprzez głośne uruchomienie sygnałów i komunikatów.

Zgodnie z przygotowaną przez niezależnego eksperta opinią prawną, informujemy o niewłaściwie podjętej decyzji o wypłacie wynagrodzenia Dariuszowi Nowakowi w czasie, kiedy pełnił funkcję wójta Gminy Nadarzyn. Wynagrodzenie to było nienależne i właściwy był jego zwrot przez Dariusza Nowaka na konto Starostwa Powiatowego. Tym samym nieprawdziwe są twierdzenia, że Dariusz Nowak pobierał dwie pensje z tytułu pełnionych funkcji w Starostwie Powiatowym i Gminie Nadarzyn.

Na początku roku Powiat Pruszkowski ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie. W poniedziałek 7 maja Starosta Maksym Gołoś i Wicestarosta Krzysztof Rymuza podpisali umowę z poznańską firmą „MENS Pracownia Projektowa Grzegorz Pełczyński”. Komplet dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia budowy ma zostać dostarczony najpóźniej do 3 grudnia 2018 r.