Dla wszystkich osób zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi na terenie Powiatu Pruszkowskiego powstała oficjalna strona internetowa lokalnych uroczystości i inicjatyw związanych ze Stuleciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzięki niej w łatwy sposób można odszukać interesujące wydarzenia w naszej okolicy. Strony internetowa została stworzona we współpracy Powiatu Pruszkowskiego i gmin.

W okresie roztopów oraz w czasie intensywnych opadów atmosferycznych często borykamy się z problemem nieprawidłowego funkcjonowania urządzeń melioracyjnych. Wtedy pojawia się pytanie, kto dokona naprawy lub prac konserwacyjnych tych urządzeń? Aby uchronić swoją nieruchomość przed zalaniem, należałoby sytuację odwrócić i zawczasu pomyśleć, czy na mojej działce lub w okolicy nie ma urządzeń melioracyjnych, drenów lub studni drenarskich. Po sprawdzeniu warto udać się do lokalnie działającej spółki wodnej i dowiedzieć się, czy w tym rejonie działają i konserwują urządzenia.

Projekt „Podniesienie kompetencji kluczowych uczniów oraz rozwój indywidualnego podejścia do ucznia, zwłaszcza ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szkołach Powiatu Pruszkowskiego (L.O. im. T. Kościuszki w Pruszkowie, L.O. im. T. Zana w Pruszkowie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Pruszkowie)” uzyskał 649 141,55 zł dofinansowania. Środki unijne, w ramach RPO Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, zostaną przekazane w umowie z Urzędem Marszałkowskim.

Uprzejmie zapraszamy na XLVII sesję Rady Powiatu Pruszkowskiego, która odbędzie się w środę 25 lipca 2018 r. o godz. 17:00 w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie, przy ul. Drzymały 30 (sala konferencyjna IV piętro).

Otrzymaliśmy 100 000 zł dofinansowania na budowę nowej sygnalizacji świetlnej w Dawidach (gm. Raszyn) w ramach projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych w Powiecie Pruszkowskim – inwestycja w infrastrukturę oraz w edukację mieszkańców”. Warto podkreślić, że jako jedyni w Województwie Mazowieckim uzyskaliśmy dofinansowanie na realizację aż dwóch projektów w ramach rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.