Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego Maria Makowska oraz Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś zapraszają na XIV Samorządową Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Rokitnie. Pielgrzymka wyruszy we wtorek 18 września o godzinie 16:00 spod Kościoła św. Floriana w Brwinowie. O godzinie 18:00 rozpocznie się Msza św. dla uczczenia XIII Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Prymasowskiej Wspomożycielki w Sanktuarium w Rokitnie. Mszy świętej będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Piotr Jarecki. Po uroczystości zostanie podstawiony autokar na trasie Rokitno-Brwinów-Pruszków.

Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś oraz Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisali umowę na przekazanie ponad 185 tys. zł dotacji w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. W Powiecie Pruszkowskim te środki zostaną przeznaczone na budowę bezpiecznych przejść dla pieszych oraz projekt „Otwórz oczy i powiedz STOP”.

15 września 2018 r. zapraszamy wszystkich miłośników muzyki rap, hip-hop oraz reggae do wspólnego spędzenia sobotniego popołudnia w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego 4. Podczas koncertu organizowanego przez Powiat Pruszkowski wystąpią tacy artyści jak Łona, Webber & The Pimps, Vavamuffin i Sobota.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu, jakim jest Narodowe Czytanie pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej. W tym roku podczas Narodowego Czytania będziemy wsłuchiwać się w treść „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W naszym Powiecie wspólne czytanie zaplanowano w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie (ul. Kościuszki 41) w sobotę 8 września o godzinie 18:00.

Z wielką radością dzielimy się informacją, że Centrum Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w naszym Szpitalu Powiatowym uzyskało certyfikat zgodności z normą ISO 9001:2015. Co to dokładnie znaczy? Tego typu certyfikat potwierdza dobre zarządzanie szpitalem, wysoką jakość świadczonych usług medycznych i przestrzeganie procedur. Spełnianie norm to także szereg korzyści, takich jak poprawa pozycji rynkowej SPZ ZOZ czy dodatkowe punkty w rankingu ocen ofert składanych w konkursach ogłaszanych przez NFZ na świadczenia w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej. Gratulujemy!

Około 360 uczniów powitało nowy rok szkolny 2018/2019 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie. Podczas uroczystej akademii Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś wręczył stypendia dla wyróżniających się uczniów, a ksiądz Dziekan Marian Mikołajczak poświęcił oddany w całości do użytku budynek nowej szkoły.