W poniedziałek 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dwa dni później – w środę 4 kwietnia o godz. 10:00 sprzed Starostwa Powiatowego w Pruszkowie (ul. Drzymały 30) wyruszy Niebieski Pruszkowski Spacer dla Autyzmu. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Lepszy Start i Szkoła dla dzieci z autyzmem „Przylądek”, wspierane przez Powiat Pruszkowski.

Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło III edycję Rządowego Programu KLUB. Od 23 marca kluby sportowe mogą składać wnioski o dofinansowanie w ramach edycji 2018. W tym roku na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło rekordową kwotę 40 mln zł. Pozwoli to na dofinansowanie około 3 700 klubów w całej Polsce!

27 i 28 marca 1945 roku piętnastu z szesnastu przywódców Polskiego Państwa Podziemnego zostało aresztowanych w Pruszkowie przez NKWD. Dla upamiętnienia tych wydarzeń zapraszamy mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w niedzielę 25 marca 2018 r. w kościele pw. Św. Kazimierza w Pruszkowie o godzinie 13:15.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pruszkowie od 1 marca 2018 roku realizuje projekt skierowany do rodzin zastępczych, kandydatów na rodziny zastępcze oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Celem projektu jest zwiększenie zakresu i dostępu do usług społecznych dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. W szczególności chodzi o usługi środowiskowe oraz usługi wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

Uprzejmie zapraszamy na XLIII sesję Rady Powiatu Pruszkowskiego, która odbędzie się
27 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie przy ul. Drzymały 30
(sala konferencyjna IV piętro).