STOP pożarom traw!

11.04.2017

Powiat Pruszkowski wspiera kampanię „STOP pożarom traw!” organizowaną przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Apelujemy o rozsądek, bowiem wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów, łąk i nieużytków.

Za nami zima, która jak co roku wyrządziła sporo ubytków na drogach powiatowych . By drogi nie przypominały „szwajcarskiego sera” już od 7 grudnia trwają intensywne prace i remonty. Na zlecenie powiatu do końca marca załatano dziury o łącznej powierzchni 4383 m2 za kwotę prawie 186 tysięcy złotych.

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Pruszkowskim. W sumie przed Powiatową Komisją Kwalifikacyjną stanęło 679 osób. W gronie tym znalazło się także 11 kobiet.

Jak co roku, przed okresem wakacyjnym wzrasta zainteresowanie wyrobieniem lub wymianą paszportu, a tym samym czas jaki musimy spędzić w kolejkach. Aby tego uniknąć zachęcamy do złożenia dokumentów już teraz.

W siedzibie Starostwa podpisano dziś umowę na przebudowę linii z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy. TO BADZO WAŻNA INFORMACJA SZCZEGÓLNIE DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU. Kontrakt inwestycji opiewa na kwotę 285 mln złotych.

Zakończyła się pierwsza w tym roku tura powiatowych otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe . Organizacje społeczne działające na terenie powiatu pruszkowskiego mogły do 24 lutego składać wnioski o dofinansowanie zadań, które planują zrealizować na przestrzeni roku 2017. Do rozdysponowania w pierwszej transzy dotacyjnej była kwota 131 000 złotych.

Przeszło 20 000 zł przekazanych na szkolenia pracowników szpitala, 70 000 zł na wyposażenie przychodni przy ulicy Drzymały i poręcznie kredytu w wysokości 5 milionów zł – to kolejne z działań podjętych przez Zarząd Powiatu w 2017 roku zmierzających do poprawy jakości usług medycznych na naszym terenie.