W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie rozpoczęła się realizacja dwóch kolejnych projektów, na które Powiat Pruszkowski wraz ze szkołą i Partnerami pozyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców Pruszkowa przedłużamy termin ankiety w sprawie planowanego przez Miasto Pruszków wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania. Tym samym ankieta będzie trwała dokładnie 4 tygodnie i zakończy się 3 listopada. Przypominamy, że można ją wypełnić w naszym urzędzie lub online pod adresem: www.bit.ly/AnkietaPowiatPruszkow

W miniony czwartek 26 października odbyło się pierwsze z cyklu spotkań Starosty Maksyma Gołosia z mieszkańcami Powiatu. Gościem specjalnym spotkania w Pruszkowie był Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera. Do Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica przyszło ponad 100 osób, które chciały rozmawiać o kwestiach związanych z planowaniem przestrzeni miejskiej i o problemach z Miejskim Zakładem Oczyszczania Miasta.

Edukatorzy z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego i najlepszych warszawskich szpitali położniczych poprowadzą zajęcia w startującej Szkole Rodzenia. Program edukacyjny ma wspierać przyszłe mamy w trakcie ciąży i przygotowywać je do porodu. Konkurs na realizację projektu został rozstrzygnięty, więc chętni rodzice mogą już się zgłaszać na pierwsze zajęcia.

Informujemy, że w dniach 24-25 października 2017 na terenie Powiatu Pruszkowskiego zostanie przeprowadzone powiatowe ćwiczenie obronne „Powiat 2017”.